Hlavní hrdinka zahajovacího filmu Sandra Bullock na sebe strhla veškerou pozornost fotografů a zazářila v jasně červené róbě J. Mendel z kolekce Resort 2014. Volba obuvi s nápadnými pásky kolem kotníků Roger Vivier, špetka diamantového lesku a George Clooney po jejím boku. Lépe už to Sandra sladit prostě nemohla.

Italská modelka Alessia Reato vsadila na decentní černozelenou kombinaci a šaty, které kombinují výraznější krajkový vršek s plisovanou sukní, doplnila pouze o jemný náramek. Zelené se neubránila ani Fiammetta Cicogna, která zvolila šaty s rafinovaným výstřihem. To její kolegyně Eva Riccobono předvedla dlouhé krajkové šaty Giorgio Armani Privé z hedvábí s motivy květin a listů doplněné o uzounká ramínka a romantické volány.

S komplementaritou barev si pohrála Natalia Borges a předvedla fialovožluté šaty Faust Puglisi s nebezpečně vysokým rozparkem, za který od nás dostává palec dolů. Vše se sice rozhodla zachránit psaníčkem a lodičkami s ostny značky Christian Louboutin, ale přestřelený výstřih šatů to bohužel nezachránilo. Na pomezí slušnosti a vulgarity se pohybovaly i šaty Liliany Matthäus. Nemohu se ubránit pocitu, že průsvitné černé šaty byly prostě a jednoduše průsvitné až moc a na akci tohoto typu se příliš nehodily. Trochu vedle šlápla i francouzská herečka Virginie Ledoyen, která oblékla sněhově bílý model s odhalenými zády, jež ji bohužel zradil svým neforemným střihem.

Trocha sci-fi se neodehrává jen v úvodním snímku Gravitace, ale byla také k vidění na ramenou a nad hlavou italské spisovatelky a herečky jménem Marina Ripa di Meana. Černou róbu a červené boa doplnila „kloboučkem“ ve tvaru klece, včetně umělých ptáčků. Těžko říci, jestli jí některý z nich na oslavu outfitu zazpíval.

Foto: Profimedia.cz