Christina Hendricks

Tato kráska s ohnivými vlasy si pomalu ale jistě podmaňuje nejen diváky u televizních obrazovek, ale také módní svět. Dvaačtyřicetiletá herečka je tváří seriálu Mad Men, který Česká televize vysílá pod názvem Šílenci z Manhattanu. Pro tvůrce seriálu bylo obsazení této divy trefou do černého. A nebo možná do červeného, což je barevný odstín, v němž  ji vidíme nejraději! Christinin vzhled a postava jsou pro retro seriál, odehrávající se v 60. letech minulého století v prostředí newyorské reklamní agentury, naprosto základní esencí. Herečka se také objevila v několika módních kampaních. Stala se například tváří kolekce Vivienne Westwood pro Palladium Jewelery Collection. S ikonickou návrhářkou ji dodnes pojí velké přátelství a Christina nevynechá téměř žádnou z jejích přehlídek.

Kate Upton

Nádherná americká modelka se záplavou blond vlasů a charakteristickým znaménkem nad pravým rtem je stálicí plavkového vydání Sport Illustrated i přehlídkových mol Victoria’s Secret. Nechybělo však málo, aby tato kráska místo pózování před fotoaparátem a příležitostně také filmovou kamerou (zahrála si například po boku Cameron Diaz ve filmu Jedna za všechny), reprezentovala Spojené státy v jízdě na koni. Ať tak či onak – Kate je pro nás ideálním ztělesněním zdravé ženské krásy.

Ashley Graham

Je momentálně nejobsazovanější plus size modelkou.  A není divu, je jedním slovem úchvatná! Začínala jako modelka nadměrné velikosti spodního prádla řetězce Lane Bryant a dotáhla to až na titulní obálku Elle, Vogue, Harper’s Bazaar či Glamour. V loňském roce způsobilo v módním průmyslu malé zemětřesení, že se jako první plus size modelka objevila na obálce plavkového Sport Illustrated! Na svém Instagramu se tato diva popisuje jako “Body Activist” a najdete zde také hashtag #BeautyBeyondSize, k němuž můžete připojit i vlastní tematické posty.

Amy Schumer

Šestatřicetiletá herečka a stand-up komička dokazuje, že plné křivky a smysl pro humor jsou sexy. Nás Amy hodně bavila v romantické komedii Vykolejená. Scénář k filmu připravovala Amy se svojí sestrou Kim. Letos se na plátně objeví v další komedii, kde tato komička opět spolupracovala na scénáři (tentokrát s Jennifer Lawrence, která zde hraje její sestru). Vloni  vydala úspěšnou knihu The Girl with the Lower Back Tattoo, která se stala okamžitým bestsellerem.

Lena Dunham

Americká herečka a filmařka se narodila do umělecké rodiny. Její otec je popartový malíř a matka fotografka a designérka. Lena je tvůrkyní i herečkou úspěšného seriálu HBO Girls. Před čtyřmi lety se stala vůbec první ženou, která právě za tuto televizní show obdržela cenu Directors Guild Award pro Nejlepšího režiséra komediálního seriálu. Zajímavostí je, že Lenin hlas jste mohli slyšet i v kultovním fashion filmu Ďábel nosí Pradu, kde ho propůjčila operátorce na tísňové lince. Od té doby ale Lenina filmová a televizní kariéra strmě stoupá vzhůru! Harper’s Bazaar dnes jednatřicetiletou filmařku označil za mluvčí své generace. Lena se na stránkách časopisu objevila svlečená do půli těla s nápisem Please do not handle, kterým ženy nabádá k větší sebedůvěře a k uvědomění si, že pravá krása nemá nic společného s tím, zda vážíme 50 nebo 80 kilogramů. Lena Dunham opakovaně kritizuje retušování fotografií v nejen v módních magazínech. Tuto kritiku vyvolaly její retušované fotografie ve španělském časopisu Tentaciones, na kterých své tělo nedokázala ani rozpoznat. Pro server Yahoo Style přímo uvedla:

“Mé tělo je to jediné, co mám. Miluji ho už proto, že mi bylo dáno.”