V loňském roce si módní značky hned několikrát zahrály oblíbenou hru škatulata hejbejte se a své dosavadní kreativní ředitele vyměnily za nové tváře plné elánu do další práce. Jak to ale bude vypadat letos a kdo neunikne našemu bystrému zraku?

Těšíme se například na francouzského mladíka jménem Guillaume Henry, který vystřídal Petera Coppinga v čele značky Nina Ricci a po pěti dlouhých a úspěšných letech přesedlal od teplého krbu módního domu Carven. Sledovat ovšem budeme také kroky Petera, který po odchodu z Nina Ricci odešel za oceán k domu Oscar de la Renta.

Guillaume Henry

Guillaume Henry

Zajímavě rozjeté pole působnosti má před sebou průšvihář všech průšvihářů John Galliano, který se stal v minulém roce kreativním ředitelem značky Maison Martin Margiela. Svoji první couture kolekci po hodně dlouhé době představí již za několik dní, přesně 12. ledna v Londýně a my vás o ni určitě neochudíme.

Čekají na nás ale také další, zatím ne úplně známá jména jako Simon Porte Jacquemus, roztomilé sestry Louisa a Pookie Burch (nevlastní dcery slavné návrhářky Tory Burch) nebo nápaditý Zaid Affas, který se po stážích u Ralpha Laurena a BCBG rozhodl založit vlastní značku.

Louisa a Pookie Burch

Louisa a Pookie Burch

Bude nás  zajímat další osud talentovaného Marca Jacobse, který v roce 2013 opustil Louis Vuitton a od té doby se naplno věnuje své vlastní značce, jejíž poslední kolekce jsou velice dobře přijímány. A co takový Riccardo Tisci, Misha Nonoo nebo J. W. Anderson?

Marc Jacobs

Marc Jacobs

Už v listopadu jsme vás informovali o vycházející hvězdičce obuvnického průmyslu. Paul Andrew, loňský vítěz jedné z cen CFDA, hodlá rozjet svoji kariéru v tomto roce na plné obrátky a dát svým botičkám ještě větší nádech rozpoznatelnosti. Podaří se mu to?

Foto: WWD