Světový módní portál WWD už takovou předpověď sestavilo. Jasné je jedno. Právě tento slavnostní ceremoniál patří mezi ty nejvíce sledované. Fotografie hereček v originálních róbách obletí celý svět a návrháři či značky sklidí kladnou či negativní kritiku. Nicméně, ať je kritika jakákoli, jak se říká, negativní reklama také reklama. Pojďme si tedy představit jména nominovaných hereček v kategoriích nejlepší herecký výkon v hlavní a vedlejší roli.

Herecký výkon v hlavní roli:

Marion Cottilard ( Two Days, One Night). Tato francouzská herečka už držitelkou prestižní ceny Oscar je. Za roli ve filmu La Vie en Rose, ve kterém ztvárnila slavnou šansoniérku Edith Piaf, si ji bezkonkurenčně zasloužila. Marion je již několik let tváří francouzského domu Dior. A tak se očekává, že i letos oblékne róbu Rafa Simonse. Pro svou první zlatou sošku si došla v šatech Jean Paul Gaultier.

Marion Cotillard v modelu Dior

Marion Cotillard v modelu Dior

Felicity Jones (The Theory of Everything). Stylistkou této herečky je Karla Welch, která ji v minulosti oblékla do značek Erdem, Alexander McQueen, Monique Lhuillier a Dior. Dle módních novinářů Karla pro červený oscarový koberec pro Felicity zvolí model z dílny Dior.

Felicity Jones v šatech Dolce&Gabbana

Felicity Jones v šatech Dolce&Gabbana

Julianne Moore (Still Alice). Julianne je matadorkou červených koberců. V minulosti byla již na Oscara nominována, je držitelkou dvou cen Emmy a dvou Zlatých Glóbů. Asi nejčastěji ji můžeme vidět v šatech Toma Forda, který je i její dlouholetý přítel. Stylistka Julianne je Leslie Fremar, která ji pro Oscary pravděpodobně opět vybere model od Toma Forda.

Julianne Moore v šatech Tom Ford

Julianne Moore v šatech Tom Ford

Rosamund Pike (Gone Girl). Rosamund je čerstvou maminkou se skvělou postavou, kterou nedávno přededla v nádherných šatech Alexander McQueen. Pravděpodobně jí Sarah Burton, kreativní ředitelka této značky, navrhne róbu i pro filmové ceny. Její stylista Ryan Hastings ji na nedávném předávání Zlatých Glóbů oblékl do jemných bílých šatů od Vera Wang.

Rosamund Pike v šatech Vera Wang

Rosamund Pike v šatech Vera Wang

Reese Witherspoon (Wild). Pravá blondýna je již držitelkou Oscara a tří Zlatých Glóbů. Reese obléká stejná stylistka jako Julianne Moore Leslie Fremar, která pro Reese ráda vybírá z dílen amerických značek a návrhářů jako Oscara de la Renty, Michaela Korse či Calvina Kleina. Jistě tento trend dodrží i 22. února.

Reese Witherspoon v šatech Calvin Klein

Reese Witherspoon v šatech Calvin Klein

Herecký výkon ve vedlejší roli:

Patricia Arquette (Boyhood). Její stylistka Annabelle Harron v poslední době ráda volí róby Escada, a tak tomu pravděpodobně bude i tentokrát. Bývalá manželka Nicolase Cage je často nominována, ale zatím je držitelkou “jen” ceny Emmy.

Patricia Arquette v šatech Escada

Patricia Arquette v šatech Escada

Laura Dern (Wild). Stylistka Laury Ilaria Urbinati do této chvíle nikdy nezvolila model z kolekcí Haute Couture. Laura preferuje spíše jednoduchost, střídmost. Nejčastěji volí značky Calvin Klein, Alberta Ferretti, Gucci nebo Matthew Williamson.

Laura Dern v šatech Vera Wang

Laura Dern v šatech Vera Wang

Keira Knightley (The Imitation Game). Keira na nedávných Zlatých Glóbech zaskočila svým modelem Chanel, který sklidil na jedné straně pozitivní kritiku, na té druhé její šaty novináři přirovnali k noční babičkovské košili. Stylistka Leith Clark se jistě nenechá zviklat a na Oscary znovu zvolí Chanel.

Keira Knightley v šatech Chanel

Keira Knightley v šatech Chanel

Emma Stone (Birdman). Stylistka Petra Flannery je nejčastěji věrná značkám začínající na V. Zda tomuto písmenu zůstane věrná a zvolí opět z dílen Valentino, Versace či Valli ukáže až slavnostní únorový večer.

Emma Stone v šatech Lanvin

Emma Stone v šatech Lanvin

Meryl Streep (Into The Woods). To nejlepší nakonec dalo by se snadno říci. Meryl je nominována již po devatenácté. Tato herečka je obdařena nejen mimořádným hereckým talentem, ale rovněž přirozeným citem pro módu. Služeb stylisty nevyužívá, a přesto příliš módních přešlapů u ní neevidujeme. Takže jistě ani po devatenácté, chybu neudělá a nominaci možná s upřímností přenechá mladším, které ji v tomto unikátním počtu úspěchů nikdy nepřekonají. Jejími oblíbenými značkami jsou Alberta Ferretti, Prada a Calvin Klein.

Meryl Streep

Meryl Streep

Foto: Profimedia.cz