Lady Gaga není jen hudební ikonou, ale i tou módní. Její přezdívka vznikla z názvu kapely Queen a jejich sklady Radio GaGa. A právě rocková kapela Queen ji nejvíce ovlivnila. Freddiho Mercuryho přímo milovala a ctila. Další významnou inspirací jí byla zpěvačka Madonna, které nyní paradoxně nejvíce šlape na paty a to jak do počtu prodaných alb, tak rovněž díky svému vystupování, které nikdy nenechá nikoho chladným a to v jakémkoli směru. Stejně jako Madonna i Lady Gaga zkrátka ráda šokuje.

Lady Gaga v Praze

Lady Gaga v Praze

Lady Gaga, vlastním jménem Stefani Germanotta, má po těle několik tetování. Mezi nejznámější patří symbol Peace, který je inspirován známým zpěvákem Johnem Lennonem. To poslední ve tvaru ruky si nechala na svém těle zvěčnit den před příjezdem do Prahy a pochlubila se s ním na svém twittrovém účtu, který často a ráda aktualizuje.

profimedia-0207170255

Poklonu za osobitý styl jí složila sama Anna Wintour, která módní odvahu této ženy tiše obdivuje. Lady Gaga o sobě prohlásila, že módu bezmezně zbožňuje. Lásku k ní zdědila po své matce, o které Lady Gaga tvrdí, že byla za každých okolností vždy upravená a krásná. Lady Gaga prý při skládání nových písní vždy přemýšlí, jaký outfit se k dané melodii bude hodit. V tom ji znatelně od počátků pomáhá blízký přítel a stylista slavných Nicola Formichetti, který na jejím úspěchu nese patřičný podíl.

Lady Gaga The Artpop Ball in Amsterdam.

Lady Gaga české fanoušky šla do ulic pozdravit osobně v outfitu značky Fendi a v doprovodu svého psa. Tato zpěvačka byla k fanouškům mimořádně vstřícná a podpisy rozdávala na počkání. A i ona očividně podlehla trendu selfie, takže řada z vás má jistě na svých facebookových profilech společnou fotografii. Ani hotel Four Seasons, ve kterém byla Lady Gaga během pobytu v Praze ubytována, nepřišel zkrátka. Gaga mu vysekla poklonu na twitteru prostřednictvím fotografií a milého vzkazu. Nicméně zde dle všeho pozitiva končí. Dle portálu idnes.cz bylo vystoupení této zpěvačky ambiciózním gulášem. Navíc O2 aréna byla tentokrát zaplněna jen z půlky, což je oproti předešlému koncertu velký propad. O krizi Lady Gaga se v poslední době píše velmi často. O její kyprých tvarech bylo napsáno snad ještě více a ona sama na vše reagovala slovy, že je lepší být oplácaná než vychrtlá na kost. Monstrózní kostýmy na zářijovém koncertu v Amsterdamu potvrdily, že Lady Gaga není ve své nejlepší kondici. Jak jí to slušelo na tom pražském, se asi z oficiálních zdrojů nedozvíme, jelikož fotografům byl na koncert přístup přísně zakázán.

Lady Gaga v Praze

Lady Gaga v Praze

Proč Lady Gaga prochází krizí je otázka, na kterou není snadné odpovědět. Vše ambiciózní, velkolepé a předimenzované vždy narazí na moment, kdy dojde inspirace, chuť i síla. Většinou poté, ale přichází něco nového a věřme, že mnohem zajímavějšího. Nic netrvá věčně.

Foto: Profimedia.cz