Marlene Dietrich

Kulturní a módní osobnost 30. a 40. let, Marlene Dietrich, se stala nezapomenutelnou ikonou nejen díky hereckým výkonům, otevřené kritice nacismu a románky se slavnými spisovateli a prezidenty. Jako jedna z prvních žen také obohatila módní svět o kalhotové kostýmy, kravaty či klobouky a pánské obleky se pro ni staly doslova typické.

Katharine Hepburn

Americká herečka Katharine Hepburn pracovala během své šedesátileté kariéry s těmi nejlepšími profesionály z oboru.  Její herecké schopnosti obdivoval celý svět a stala se nevyhnutelně i pokrokovou módní ikonou. Její styl se zcela vymykal své době a spojení dívčí styl u ní jen těžko zaznělo.  Naopak, stylizovala se převážně do širokých kalhot, vypasovaných blejzrů či mokasín. Její neohrožená a nezávislá povaha zapříčinila naprostý převrat v oblékání žen.

Marilyn Monroe

Na světě snad neexistuje člověk, který by neznal Marilyn Monroe. Tato sympatická blondýna, často popisována jako největší sex symbol nejen své doby, se do povědomí diváků zapsala jako herečka, modelka i producentka. Definitivně platí za jednu z největších módních hvězd vůbec. Modely měla šité na míru od těch nejuznávanějších návrhářů a její výrok „Když jdu spát, mám na sobě jen Chanel No.5,” se pravděpodobně postaral o to, že je dodnes nejprodávanějším parfémem na světě.

Grace Kelly

Než se Grace Kelly stala monackou kněžnou a Hitchcockovou múzou, byla známá jako herečka, která byla vskutku opravdovou dámou. Uměla oblékat s noblesou sobě vlastní. V jejím šatníku nechyběly typicky ženské perly, kabáty a šaty, které dodnes zůstávají nadčasové. A proč ji tak milujeme? Při každé situaci si zachovala půvab a vytříbený vkus. Nezapomenutelnou součást každé legendární herečky i inspirativní ženy však bezpodmínečně tvoří obdivuhodná osobnost, jež Grace měla.

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn se nestala ikonou jen pro svůj půvab, ale také pro svou srdečnou povahu a nezaměnitelné charisma. A rozhodně byla i výjimečnou módní inspirací. Na plátnech zářila v šatech těch nejvěhlasnějších návrhářů. Kdo by si nepamatoval dnes již legendární malé černé šaty od Huberta de Givenchy ve snímku Snídaně u Tiffanyho? V soukromí si potrpěla na ležérní  eleganci. Nejoblíbenější kombinací se jí staly roláky, kalhoty se zkrácenou délkou a baleríny.

Jane Birkin

V 70. letech patřila Jane Birkin se svou útlou postavou a dívčím vzhledem mezi ikony doby. My si ji ale více, než pro její módní postoj, zamilovali pro její osobnost a otevřenou povahu. Byla to právě ona, na koho během letu z Paříže do Londýna narazil generální ředitel společnosti Hermès, Jean-Louis Dumas. Jane Birkin se v průběhu letu vysypal celý obsah kabelky. Jane si ostře postěžovala, jak je těžké sehnat kvalitní kabelku. A tak vznikl Birkin Bag, jeden z nejlegendárnějších a nesmrtelných kousků francouzského módního domu.

Twiggy

Modelka Twiggy svou kariéru postavila především na odlišnosti. Se svým androgynním vzhledem, co se křivek týče, a velmi štíhlou postavou zapříčinila doslova revoluci v celém módním průmyslu. V dřívějších dobách měly modelky ženské a plné tvary, dokud nepřišla v 60. letech Twiggy. Návrháři si její vzhled i postavu zamilovali a stala se múzou nejednoho umělce. Kromě toho představovala klasický typ dívky z šedesátých let – nosila pestré barvy, květinové vzory, áčkové střihy a tužkou vytvořené spodní řasy pro extravagantní look.

Jacqueline Kennedy Onassis

Veřejností zbožňovaná bývalá první dáma USA, Jacqueline Kennedy Onassis, byla ztělesněním ženskosti a elegance. Nosila na míru šité šaty od luxusních módních domů jako je Dior, Chanel či Givenchy. Dokonce i poté, co se znovu vdala za řeckého magnáta Aristotla Onassise a vyměnila róby, perly a klobouky za oversized brýle a šátky na hlavě, zůstala veřejnost jejím vzhledem nadále fascinována. Někdo zkrátka umí.

Princezna Diana

Princezna Diana nepatřila k ženám, které udávají trendy, ovšem způsob, jakým se oblékala, ovlivnil mnoho žen po celém světě. Nabourala zavedené stereotypy a rozhodně neposlouchala, co si má, jakožto členka královské rodiny, obléct. Nosila výstřední barvy, vzory i střihy, na veřejnosti se dokonce objevila i v černých šatech, které vždy sloužily jen pro smuteční okamžiky. Její styl byl výstřední, ale přesto elegantní, minimalistický a nadčasový.

Madonna

Nestárnoucí rebelka Madonna je známá svou extravagancí a touhou šokovat. Byla to právě ona, kdo v osmdesátých letech znovu prosadil černé kožené bundy, roztrhané džíny a rukavice bez prstů. Během devadesátých let vrátila do módy korzet jakožto plnohodnotnou součást oděvu. Ona sama však prvně využila ten se špičatou podprsenkou od návrháře Jean Paula Gaultiera a stala se skutečným sexuálním symbolem Ameriky a inspirací žen po celém světě.