Americká herečka Chloë Grace Moretz si oblékne vždy jen to, co sama chce. V módě má pevné zásady, ale na druhé straně umí s módou i experimentovat a neobává se lehké extravagance. Jejím stylistou je Nell Kalonji, který o ni řekl, že Chloë velmi ráda dostává kabelky a boty jako dárek, protože poté jsou tyto kousky pro ni více výjimečné. S tím nelze než souhlasit.

Chloe Grace Moretz walks the red carpet at the MuchMusic Video Awards in Toronto

Anglická herečka Emma Watson, která proslula svou rolí v sáze o Harry Potterovi, se z malé holčičky vyklubala v krásnou ženu, která má osobitý styl. Málokdy chybí v prvních řadách módních přehlídek a rovněž patří mezi celebrity, které se nebojí porušit zásady červeného koberce. Její model kolekce Dior Haute Couture z předávání cen Golden Globe byl a je nezapomenutelný.

71st Annual Golden Globe Awards, Arrivals, Los Angeles, America - 12 Jan 2014

Zpěvačka Rihanna zastínila na módním týdnu v New Yorku samotnou Annu Wintour, kterou svou přítomností poslala do druhé řady. Návrháři se předhání a dělají cokoli, aby právě tuto zpěvačku mohli obléci. Rihanna rovněž patří mezi ty méně stydlivé, které si obléknou cokoli, hlavně když to odhalí co největší část jejího těla.

Rihanna is a golden goddess at Up & Down’s 2014 Met Gala Afterparty

Americká herečka Jessica Alba se v poslední době velmi soustředila na svůj formální vzhled. Její stylisté Emily Current a Meritt Elliott vše jen potvrdili a dodali, že se v poslední době i značně soustředili na doplňky, kterým Jessica v minulosti nevěnovala příliš velkou pozornost. Ale to přeci je známá věc, že boty a kabelka umí celý vzhled úplně zazdít nebo naopak povýšit na dokonalost.

Jessica Alba Leaving the Trump Soho Hotel

Nejnovější objev filmového průmyslu Lupita Nyong’o má dvojí občanství a to mexické a keňské. Tato tmavá kráska se po získání sošky Oscara stala vyhledávanou celebritou. I když je na výsluní jen krátce, módní kritici ji rychle přidali do svých hledáčků a pějí na ni samou chválu.

Lupita Nyong'o at the 86th Annual Academy Awards

Další americká herečka Emma Stone, která nedávno zazářila na červeném koberci v Benátkách v róbě Valentino, se zařadila mezi současné módní ikony. “Emma je velmi pozitivní člověk. V módě se nebojí zkusit cokoli,” říká o ní její stylistka Petra Flannery.

The Birdman Premiere - 71st Venice Film Festival 2014

Americká zpěvačka a příležitostná herečka Taylor Swift je snad denně sledována houfem chtivých fotografů. Její fotografie zaplavují denně fotobanky a módní časopisy se nechávají touto novou ikonou inspirovat. Taylor má ve velké oblibě krátké mini sukně tvaru A, a je třeba podotknout, že jí velmi sluší. I její modely na červeném koberci je jen těžké přehlédnout. Tato mladinká zpěvačka si rychle osvojila vytříbený styl, kterému lze jen hrdě tleskat.

Taylor Swift arrives at the Teen Choice Awards 2014

Americká herečka Blake Lively patří do kategorie klasických romantických krásek. Je o ni známo, že patří mezi celebrity, které nevyužívají práce stylisty. Když hledá ten správný outfit nebo slavnostní róbu, zabrousí na módní webové stránky, kde se nechá inspirovat. Poté si zvolí daný model, zavolá do butiku či salonu a šaty si vyzvedne a vyrazí. Pro Blake je důležité se v oblečení cítit sama sebou a pohodlně. Když má někdo vkus v krvi, nepotřebuje radu tzv. odborníků, kteří by občas sami radu potřebovali.

profimedia-0192804578

Stálicí tohoto žebříčku je zpěvačka a herečka Jennifer Lopez, která má v oblibě modely od italské značky Versace. Na červeném koberci preferuje vždy dlouhý rozparek, aby světu ukázala, že i ve svých 45 letech je stále ženou k nakousnutí.

FASHION ROCKS 2014

Další ženou, která má vytříbený vkus, ale nevlastní stylistu je německá herečka Diane Kruger. Nenechává však vše na vlastním rozhodnutí. Pro výběr těch správných šatů volá samotným návrhářům, kteří patří mezi její přátele. Diane hodně sází na první dojem. Pokud se jí něco zalíbí a padne jako ulité, je to přesně to pravé.

86th Annual Academy Awards Oscars, Vanity Fair Party, Los Angeles, America - 02 Mar 2014

Z celkového žebříčku vyplývá, že nejlépe oblečenými ženami jsou Američanky. Evropa za nimi značně zaostává. Není to škoda? Opravdu se magazín People nemýlí nebo prostě jen do evropských vod často nezavítá? Zda souhlasíte s tímto hodnocením, necháme na vás. Iconiq by jistě našel řadu krásek z Evropy, které ví, co jim sluší.

Foto: Profimedia.cz