Právě role ve francouzské komedii Taxi ji dopomohla k tomu, aby se zapsala u některých známých režisérů na dobu budoucí.  Její dosavadní největší role na ni čekala v roce 2007, kdy ztvárnila roli Edith Piaf ve stejnojmenném česko-francouzsko-britském filmu. Za tuto roli si odnesla řadu filmových cen jako například Zlatý Glóbus, Oscar, BAFTA, César i Českého lva.

V roce 2008 se Marion stala tváří značky Dior a spolupracuje s nimi na projektech kabelek Lady Dior až do současnosti. Osobitý vzhled Marion a nadčasovost módní ikony Dior jdou ruku v ruce a kromě produktových fotografií se skvěle vyjímají i na červeném koberci. Dior dokonce této půvabné herečce nabídl navrhnutí její osobní kabelky Lady Dior a to je významná pocta.

Herečka jen málokdy zvolí na veřejnosti jinou než svou nejoblíbenější značku a snad právě proto vždy vystupuje s notnou dávkou elegance, šarmu i idylického módního vzezření. Její drobná postava i něžný obličej dodávají Marion potřebnou dokonalost.

Co jste možná o Marion nevěděli je fakt, že je velkou milovnicí přírody a bojovnicí za její práva. Je dokonce členkou skupiny Greenpeace. Výtěžek z prvního vlastního pěveckého pokusu, z alba s názvem „Dessins pour le climat“ neváhala a věnovala pro dobro účelů právě této organizaci.

Dámy a pánové, to je Marion Cotillard, nejlépe oblékaná žena roku 2013.

Autor: Jana Čechová

Foto: Profimedia.cz