Michaela Salačová toho ve svém životě už stihla opravdu mnoho. Po vítězství Miss ČR v roce 2000 se stala úspěšnou DJkou, stará se o dvě malé děti a do toho stihne produkovat velké taneční akce nejen pro firmu svého manžela.

Jak si užíváte léto? Je pracovní nebo máte také čas na odpočinek a dovolenou?

Léto se snažím, od té doby, co mám děti, trávit v trochu jiném režimu, než zbytek roku. Takže moje léto je hlavně o dětech, snažím se jim na letní dva měsíce vymyslet nějaký pestrý program, jezdíme po výletech, na dovolenou, na tábory (v mém doprovodu, kluci jsou ještě malí). Zkrátka snažím se, aby si léto co nejvíc užili. Samozřejmě se věnuji i svým pracovním aktivitám – jsem workoholik a zcela vypnout a být bez práce prostě už neumím. Ale ubrat na nasazení dokážu a o tom mé léto je.

Co vás v nejbližší době čeká za pracovní projekt?

Je toho poměrně dost. Pomáhám manželovi s PR k akcím, které pořádáme – od září začínají nové kampaně. Do konce tohoto roku a i začátkem toho příštího už máme potvrzeno několik velkých eventů (Apokalypsa party, Citadela, Paul van Dyk Vandit night, Elán The Best Of Vol. 2 tour…). Začala jsem také opět hrát, coby DJka – ale kvůli rodině jen tak 1-2x měsíčně. Od září mě čeká opět několik akcí, kde budu hrát, tou hned první je charitativní party From Heart, která proběhne 26.září v klubu Yes v Praze. Samozřejmě se věnuji také blogu www.coolbrnoblog.cz (www.facebook.com/coolbrnoblog) – jak jsem už uvedla výše, čtenáře zde čeká mnoho zajímavého.

Jaká byla vlastně cesta od modelingu k Djce?

Na úvod bych jen uvedla, že jsem se modelingu nikdy nevěnovala jako své primární kariéře a nikdy jsem se v tomto směru nechtěla nějak víc realizovat. Modeling byl pro mě vždy fajn koníček, který mě bavil a dobrá možnost vydělání peněz. Vedle modelingu jsem studovala vysokou školu a pracovala v oblasti fotoprodukce. K hraní jsem se dostala řekněme ze zvědavosti. Elektronická hudba mě začala zajímat a bavit, když mi bylo asi 19 let. Zkrátka jsem se v tomto směru hudebně totálně našla. A jednou jsem se přes kamarády, kteří sami hráli, postavila i za gramofony – přes den, v zavřeném klubu. A celý ten princip hraní, přes dvě gramofonové desky, mě začal natolik zajímat, že jsem se domluvila s kamarádem, provozním v jednom pražském klubu, že si zde budu přes den hraní zkoušet a trénovat. A postupně z mého koníčku přerostlo něco mnohem většího, co mě provázelo mnoho dalších let. Taneční scéna a vše s ní spojené mě natolik pohltila, že zásadně ovlivnila celý můj další, budoucí život, a to ve všech jeho směrech. Hrála jsem coby DJka u nás a později díky zahraniční bookingové agentuře i po celém světě, pracovala jsem v televizi Óčko, kde jsem měla vlastní pořad o elektronické scéně – pořad jsem s kolegou moderovala, psala scénáře a dělala i hudební dramaturgii. Později jsem na taneční scéně poznala i svého budoucího manžela, který byl promotérem velkých halových tanečních eventů v Brně. Začala jsem s ním pracovat na organizaci těchto akcí, dodnes k nim zajišťuji veškerý zahraniční booking vystupujících, starám se  částečně – dnes díky omezených časovým možnostem – také o PR k těmto akcím. A k hraní jsem se vrátila – sice částečně, ale ano, vrátila i dnes. Elektronická hudba mě zkrátka pořád baví a baví mě v tomto směru i pracovat.

Jste maminkou dvou malých synů – klasická otázka – jak se vám daří skloubit péče o děti s prací?

Pořád jsem v první řadě maminkou, mladšímu synovi je jen rok a půl, takže se mu stále plně věnuji. Staršímu jsou 4 roky a je ve školce. Pracuji tedy tehdy, když mladší syn po obědě spává a pak večer, denně tak 4 hodiny. Naštěstí je moje práce i mým koníčkem, takže si během práce i odpočinu od dětí a odreaguji se.

misa3

Sledujete módní dění na české scéně, chodíte na módní akce?

Módní dění sleduji, móda mě baví a sama se ráda hezky oblékám… Ale díky své vytíženosti – hlavně kvůli dětem, mi už nezbývá moc času chodit na módní akce. A hlavně, v Brně se jich bohužel také moc nekoná, což je škoda.

Máte nějakého oblíbeného českého návrháře, popřípadě proč?

Mám stále hodně blízko k Beatě Rajské, jsou s ní spojené moje začátky ve světě modelingu. Beatu jsem poznala ještě v době, kdy působila ve Žďáru nad Sázavou a pořádala zde soutěž Miss Vysočiny. Té jsem se v 16ti letech zúčastnila a skončila jsem třetí. Později jsme s Beatou začaly blíž spolupracovat, byla takovou moji „mámou ve světě modelingu“ Oblékala mě později na Miss, šila celou kolekci oblečení a šatů na Miss World, já Beatě chodila všechny přehlídky, později mi i šila svatební šaty.

Foto: Archiv Michaely Salačové