Michelle Obama je ztělesněním moderní Američanky ve středním věku. Je silným a přesvědčivým vzorem ženám na celém světě. První dáma ovládající východní křídlo Bílého domu, udržující si soukromí i díky diskrétním přátelům a zároveň vlivná osoba, která se nenechá během interview zatlačit do nepříjemné pozice. Jaký je její styl?

Michelle Obama v šatech Carolina Herrera

Jistě budete souhlasit, že nemůže být snadné vybrat vždy ten správný outfit pro perfektní reprezentaci svého muže, amerického prezidenta Baracka Obamy. Michelle to však zvládá s notnou dávkou elegance a lehkosti, jakoby vždy nenuceně sáhla právě po těchto pouzdrových šatech a netrvalo jí to déle než pár minut. Vínová a tyrkysová patří k jejím oblíbeným barvám a ráda k šatům a blůzám kombinuje šperky od Alexise Bittara, které dohromady vždy skvělé sladí.

Michelle Obama v šatech Isaac Mizrahi

Michelle Obama v šatech Isaac Mizrahi

Mezi nezapomenutelné šaty se zapsaly v loňském roce na inauguračním plese ty od návrháře Jasona Wu. Dlouhá, rudá, sametová róba je k vidění v muzeu jako „exponát první dámy“ společně s rudými střevíci. Michelle tak porušila tradici svých předchůdkyň, které na inaugurační plesy svých mužů vždy volily šaty od Oscara de la Renty. Jason Wu patří mezi návrháře, které první dáma protěžuje do svého šatníku přeci jen o trošku více. Nejsou to první plesové šaty, které od něj oblékla a nejspíš ani poslední.

Michelle Obama v šatech Jason Wu

Pro další oficiální akce Michelle rovněž nakupuje v módních domech Oscar de la Renta, Alexander McQueen nebo Lanvin. Podporuje však i nadějné návrháře, kteří ve svém oboru teprve začínají. Ráda si od nich kupuje oblečení a nepohrdne ani menším obchodním řetězcem. Když do televizní talk show zvolila černobílé šaty značky Donna Ricco za necelých 150 dolarů, během dvou dnů byly po celých státech vyprodány.

Michelle1

Tato žena se může pyšnit, alespoň co se módy týče skutečně vytříbeným vkusem, který ji dostává do pozice módní ikony, což se manželkám amerických prezidentů většinou nepoštěstí. Michelle se řadí mezi tvrdé a sebevědomé ženy světa a jde si rázně za svou. Bojuje proti dětské obezitě, v Bílém domě vytvořila vlastní zeleninovou zahradu a své fanoušky potěšila i na obálce časopisu Vogue a to hned dvakrát.

Michelle4

Americká návrhářka Tracy Reese je jedna z těch, které Michelle zvolila šaty vhodné nejenom k odpočinku na Havaji, kde trávila s rodinou pár dní klidu. Kritiku mezitím schytala od návrhářky Vivienne Westwood, která se vyjádřila „že se nemůže měřit s módním stylem Jackie Kennedyové.“

Fanouškům první dámy by neměla uniknout kniha Mrs O: The Face of Fashion Democracy, v níž je nejenom detailně rozebrán vkus první dámy, avšak i rozhovory s některými módními návrháři, kteří ji oblékají, mezi něž se řadí i Michael Kors či Isaac Mizrahi. Autorkou knihy je Mary Tomer, která bedlivě sleduje a na svém blogu komentuje módní styl Michelle Obama.

Michelle Obama v šatech Michael Kors

Michelle Obama v šatech Michael Kors

Vlasy má ve většině případu Michelle volně rozpuštěné, lehce vyfoukané a krásně lesklé. Je vidět, že péče jim rozhodně nechybí.

Usměvavá, pozitivní a energická. Na druhou stranu žena, která nezapomněla, odkud pochází a tvrdě vydřenou kariéru si nyní alespoň částečně může kompenzovat. Matka dvou dcer, žena se srdcem na pravém místě a velká opora amerického prezidenta. Američané mohou být hrdí na módní ikonu i osobitý vzor této dámy a to navzdory spekulacím, že její muž udržuje poměr se zpěvačkou Beyoncé.

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com