Mira, tak jak jí říkají její nejbližší, prorazila právě díky svému ojedinělému stylu a smyslu pro detaily. Netrvalo to dlouho a během několika týdnů módy, které navštívila jako „obyčejné děvče z davu“, se postupně objevila v hledáčku Scotta Schumana, Garance Dore či Tommyho Tona. I díky němu se z ní stala uznávaná módní ikona.

Mladinké Rusce každý tipuje věk kolem dvaceti let, působí velice mile, sympaticky a mnohé jistě mate její výška, která se pohybuje pouze kolem stopadesáti centimetrů. Vše je ale malinko jinak a Mira je dnes již hrdou maminkou synka George.

Před jeho narozením stihla vystudovat ekonomii a mezinárodní vztahy na moskevské univerzitě, pracovala jako redaktorka v ruské verzi časopisu Harper´s Bazaar a také publikovala pro Tatler, Glamour nebo Ok Magazine. Zanedlouho si ovšem uvědomila, že internet má v dnešní době obrovský potenciál, a tak společně se svojí kamarádkou z dětství založila server Buro 24/7. Web, který mapuje oblasti jako je móda, design, film nebo muzika, je zatím psaný bohužel pouze v ruštině, ale Mira přislíbila jeho brzkou anglickou mutaci.

Na stránkách britského Vogue také přispívá do rubriky Co mám dnes na sobě, tudíž můžete její styl sledovat den po dni. V jejím šatníku najdete převážně tvorbu značek Marni, Chanel, Raf Simons, Proenza Shouler nebo Miu Miu. Miroslava ovšem parafrázuje slova Donny Karan a říká: „Pokud ráno strávíte více než dvacet minut oblékáním, máte zjevně problém se sebou samými.“

Milovnice karamelek Toffifee ráda relaxuje s knihami v ruce a pročítá klasickou ruskou literaturu. Sebe popisuje jako optimistku se skrytým životním talentem, který spočívá v tom, že si dokáže každého dne užít naplno a je pro každé dobrodružství. A právě dobrodružství spatříte i v jejím stylu – ráno jsou to pruhy, odpoledne volány a na večer pokus o vrstvení. Mira je pokaždé jiná, ale naprosto stylová a jistě pro mnohé inspirující.

Foto: Facebook.com; Pinterest.com