Značka Nonoo je na trhu poměrně krátce, avšak do paměti svých nositelů se vrývá velmi rychle. Není tomu ani jinak s přicházející kolekcí pro další sezónu

Misha je někdo, kdo oceňuje kvalitu a řemeslo krejčovství. Je ale také individuální a má ráda způsoby jakými se obléká, když cestuje. Má totiž mezinárodní charakter,“ prohlásila o sobě s lehkostí Nonoo na dotaz redaktorka on-line magazínu harpersbazaar.com.

Do světa designu se Nonoo dostala poměrně brzy po studiích v Paříži, když se přestěhovala do New Yorku, kde se uchytila u malé krejčovské firmy v oděvním centru. Na své začátky vzpomíná s nadšením, dozvěděla se tehdy vše o řemeslu od vzorů až po řasení. Získala tak praxi a brzy si uvědomila, že touží po vlastní módní značce.

Zároveň Nonoo od malička zajímá historie a tradice, proto spojení této myšlenky a módy nabralo v jejím životě svůj smysl i směr. V jejích návrzích splývá staré s novým, což tvoří její osobnost i značku.

Svou designérskou kariéru Nonoo zahájila na kabátcích a bundách. Věděla, že distribuci tohoto zboží domluví u jmen Henri Bendel a Intermix. Zákazníci si tyto kousky doslova zamilovali a často říkali, „chceme vidět celou kolekci.“ Po čase Nonoo přestala váhat a vrhla se do práce. I když z počátku viděla vhodnou skulinku na trhu právě v bundách a kabátech, nechala se zlákat pro tvorbu kompletní kolekce.

Mezi oblíbené kousky Nonoo patří boty a to všech rozměrů i výšek, ale z praktického hlediska radši sama volí ty nízké. Přeci jen toho za den nachodí ažaž.

Na otázku estetiky značky Nonoo její návrhářka poukázala především na ženskost kolekcí. Vzor je pro Nonoo stejně důležitý jako kvalita celého módního kousku, proto na veškeré detaily klade takový důraz.  „V poslední době mě inspirovala Edie Campbell, je krásná a má v sobě nevinnost.“

Za osobní ikonu považuje Nonoo Dianu Vreeland, která nejenom podle ní byla skutečně mimořádná. Díky ní se do kariéry v oblasti módy pustila řada nadšenců a inspiraci v ní našla i samotná Misha. Přestože tato krásná návrhářka skutečně hodně cestuje, za svůj domov považuje New York i přesto, že odtud nepochází. Zamilovala si jej a stal se její součástí, stejně jako její práce.

Nonoo F/W 2014

Nonoo F/W 2014

Nonoo v nejbližší době čeká módní týden v New Yorku a skvělá spolupráce se značkou Swarovski v rámci oslav 15. výročí spolupráce s významnými návrháři a umělci.  Mischa Nonoo tak svůj talent předvede i v kolekci tolik oblíbených šperků po celé zemi a výsledek bude k vidění již letos na podzim.

Foto: Profimedia.cz