Univerzální a průkopnické modelky jsou dnes poměrně vyhledávané. Mezi ně patří i Andreja Pejic, dříve Andrej Pejic. Narodil se jako muž, avšak nyní chodí po módních molech jako žena. A není to nijak zanedbatelná modelka, vybral si ji pro svatební šaty i samotný Jean Paul Gaultier v roce 2011 či jeho kolegové Raf Simons a Marc Jacobs.

Pejic4

Pejic se nebojí o své proměně veřejně hovořit, rozebírá tedy i v médiích otázku sebe přijetí ve věci sexuality. Andrej byl vždy zastáncem těch, kteří se svojí sexualitou bojují, až se sám rozhodl pro změnu pohlaví, po které tolik toužil. Již v mládí uvažoval o tom, jaké by to bylo, stát se ženou a jeho největším snem bylo cítit se ve svém těle pohodlně.

Nyní se nechává slyšet, že je šťastnější než kdy jindy před operací. „Každý den je jako nové zjevení,“ svěřila se Pejic a dodala „Cítím se mnohem pohodlněji, než kdykoliv předtím. Cítím se stoprocentně.“

Svou kariéru modela začal Andrej již po střední škole. To své sny a představy o proměně v ženu již svěřil své rodině, která ho podpořila. Díky módnímu molu si začal vydělávat a šetřit na svou vysněnou proměnu. Něžné rysy v obličeji i hubená postava k této změně v mnohém napomohly.

Australský model srbského původu byl zařazen mezi TOP 50 pánských modelů na 18. místě v anketě models.com a následně na 98. místě mezi 100 nejvíce sexy ženami v magazínu FHM. Běžně je Andreja k vidění na módních přehlídkách a zřejmě o ní ještě ledacos uslyšíme.

Foto: Pinterest.com