Je pravdou, že vkus a styl v ulicích naší země stále hodně chybí a módních přešlapů či absolutní ignorace je vidět na každém kroku. Móda je v této zemi neustále brána jen za něco povrchního, nedůležitého a odsouzeníhodného. Je to velká škoda, protože právě díky módě můžeme vyjádřit nebo dokonce podtrhnout naše přednosti a to nejen ty tělesné. Díky stylu se můžeme značně odlišovat a vybočovat z davu. To dobře věcí i slavné celebrity a často dělají pro tuto výjimečnost vše.

Jsou lidé, kteří na svém neobvyklém a mimořádně extravagantním stylu postavili celou kariéru. Nezapomeňme na nedávno zesnulou Anne Piaggi, která vždy šokovala celý svět, který ji přesto ležel u nohou. Byl to ale její styl, který byl typický a vlastně stále stejný a rozpoznatelný.

Jak se tedy pozná tzv. módní přešlap? V neděli 25. srpna proběhlo předávání hudebních cen MTV. Tento večer byl přímo plejádou nevkusnosti a vulgárnosti. Talentovaná zpěvačka Miley Cyrus je ráda za rebelku, ale outfit na červený koberec znatelně podcenila. Nebyl ani vkusný a ani hodný rebelky. L´il Kim to přehnala od A do Z. Vulgárnost, nechutnost a především lacinost jsou hlavními atributy jejího outfitu.

Ponožky v sandálech jsou již evergreenem, který omílají módní kritici stále dokola a dokola. Módní značky jako například Prada z nich naopak udělaly módní hit. Ponožky v sandálech tedy ano i ne. Záleží na tom, jaké to jsou, kdo a jak si je oblékne. Idol mladých Kylie Jenner a idol nás dospělých Sarah Jessica Parker to však tak trochu neodhadly. Ponožky v jejich podání jsou absolutním propadákem a strašákem. Prosím…takto určitě ne.

Módní přešlapy se nevyhýbají ani českým celebritám. Těžko říci, zda je to jejich špatné rozhodnutí nebo jestli jejich stylisté neměli svůj den. Růžový den při výběru svého outfitu neměla například lékárnice Jana Doleželová, které se to bohužel stává příliš často. Její šaty s podivnou šerpou doplněné o lacině vypadající kabelku a nevkusné sandálky nemá cenu ani komentovat. Růžové šatičky s krajkovými volánky Gábiny Partyšové jsou sladkou šlehačkou na přeslazeném dortu. Manželka úspěšného režiséra Jiřího Adamce Jana málokdy zapadne do kolonky módních ikon. Bohužel ani na party seriálu Cest domů se to Janě nepovedlo prolomit. Její rustikální šaty stažené v dolní části a převislým lemem kolem výstřihu Janě Adamcové moc nelichotí. Šílené náušnice, kabelka vhodná spíše na dětské hřiště a vysoké sandály tzv. gladiátorky jsou jen “třešinkou” na  módní absurditě.

Mít styl, vkus a hlavně pokoru není samozřejmostí. Je to jen důkaz toho, že i móda je věda, kterou je třeba respektovat a brát vážně.

Foto: Profimedia