Dlouhou dobu se na prvních příčkách nejlépe placených modelek držela brazilská supermodelka Gisele Bündchen. Letošní rok ale znamenal velké změny. Po čtrnácti letech ji na druhou příčku sesadila její mladší kolegyně Kendall Jenner. Ta si během letošního roku vydělala 22 milionů dolarů. Kendall se v žebříčku top 10 objevila už v roce 2015, kdy si přišla na 4 miliony dolarů.

A čemu vděčí modelka za první místo? V dnešní době totiž krása není jediným ukazatelem úspěšnosti. Podle deníku Forbes je to právě vysoký počet sledujících na Instagramu. A o ty Kendall rozhodně nouzi nemá. Na jejím profilu má totiž přes 84 milionů followerů. A to rozhodně není málo. Není tak žádným tajemstvím, že modelky dostávají nové kontrakty právě na základě těchto čísel.

Další velká jména (a čísla) tvořily například Adriana Lima, Gigi Hadid a její sestra Bella. Velkým překvapením byla Ashley Graham, která se stala nejlépe placenou plus size modelkou. Zlomovým okamžikem její kariéry byla letošní cover magazinu Vogue. Od té chvíle se objevila snad na každé módní přehlídce. Je tak živým důkazem toho, že modeling není jen o váze.

A jak přesně vypadaly výplatní pásky modelek?

  1. Kendall Jenner, $22 milionu
  2. Gisele Bündchen, $17.5 milionu
  3. Chrissy Teigen, $13.5 milionu
  4. Adriana Lima, $10.5 milionu
  5. Gigi Hadid, $9.5 milionu 
  6. Rosie Huntington-Whiteley, $9.5 milionu
  7. Karlie Kloss, $9 milionu
  8. Liu Wen, $6.5 milionu 
  9. Bella Hadid, $6 milionu
  10. Ashley Graham, $5.5 milionu