Kate, která pochází z Virginie, vyrůstala v prostředí konzervativní irsko-katolické rodiny obklopená ženami a především hromadou krásného oblečení. Během studia žurnalistiky přemýšlela o kariéře právničky, ale záliby a představy o budoucnosti se často mění. Rozhodla se zkusit štěstí v Londýně a začala vypomáhat místním redaktorkám v módních časopisech.

Změna o několik stupňů ovšem přišla s přestěhováním do Austrálie, kde se postupně vypracovala na vyšší pozice. Přes noc si přivydělávala jako barmanka v jednom z místních barů, aby byla schopna platit nájem. Úsilí zanedlouho přineslo své ovoce v podobě nabídky místa v australském Vogue a Harper´s Bazaar, kde setrvala dlouhých osm let.

V roce 2008 ovšem přišla nová příležitost v americkém Harper´s Bazaar, což znamenalo další stěhování. Následovala nabídka, která se neodmítá, konkrétně pozice senior fashion editor v americké verzi Elle, která později přerostla v povolání snů – style director, kde naplno během několika let ukázala svůj talent a mnohaleté zkušenosti nasbírané u protinožců.

Pozici v Elle sice opustila na konci loňského roku, aby se mohla plynule přemístit do role style director v T Magazine, ale tisíce fanoušků po celém světě ji i nadále zbožňují a snaží se napodobit její androgynní styl. Milovnice černobílých kombinací s asymetrickou platinovou hřívou se může pochlubit výrazným citem pro zvolené kousky. V oblibě má nestárnoucí (především černé) džíny, boty na platformě, volná trička i motorkářské bundy. Punkový podtext dotváří pomocí masivních náramků a náhrdelníků.

Největší módní podivínka, jak o sobě sama Kate mluví, by svůj dům nikdy neopustila bez vypnuté žehličky na vlasy a klíčů. Víkendy tráví listováním ve starých vydáních módních magazínů, knihách a prohlížením fotografií, které ji inspirují. Mezi její nejoblíbenější návrháře patří Helmut Lang a Martin Margiela.

Foto: Pinterest.com