Zanotti svým botám dodává něco navíc, malou oponu, za kterou můžete odhalit původ či smysl konkrétního střevíčku. Příkladem bylo například astrologické znamení Zanottiho otce, tedy štíra, dle kterého vyobrazil jeden návrh.

Více sandálů pak bylo inspirováno americkým raperem Kanye Westem, se kterým samotný umělec spolupracoval. Jeden z párů vznikl díky společné večeři těchto dvou umělců, bota obsahuje peří a společně s ostatními dostala jméno „Cruel Summer“.

4a259b51e17825aab45e27e80e822921

Samozřejmě svou roli sehrála i vzpomínka z první pařížské módní přehlídky s názvem „West“, na které spolupracoval právě se zpěvákem, producentem i hercem Kanye Westem. Talenty těchto dvou mužů se potkaly během charitativní akce v Miláně, Kanye neváhal a přišel, aby pochopil proces vytvoření kolekce obuvi, za samotným návrhářem. „Kanye je velmi sladký, citlivý a tím vlastně i nebezpečný. Začali jsme s něčím elegantním, pak jsme vytvořili tenisky a vzájemně se od sebe učili. Zazpíval mně i celému týmu, byla to dobrá výměna synergie, pocitů a lásky,“ popsal spolupráci italský designér.

Zanotti2

Nejenom podpatky ale zároveň tenisky od Zanottiho upoutávají pozornost širokého publika. Je to především styl hip hop umělců a jejich fanoušků, kteří touží vlastnit tyto boty. Italský návrhář má za sebou spolupráci s raperem 2 Chainz a dále jedná o případné „výměně zkušeností“ s Kid Cudi, či Will.I.Am a Nicki Minaj. Skoro se může zdát, že sám Zanotti inklinuje k hip hop stylu.  „Jsem velký fanoušek umělců. Někteří z nich jsou ve stylu hip hop, jiní ne. Hip hop považuji za zvuk, energie, ale také za poezii,“ říká Zanotti.

Kim Kardashian

Kim Kardashian

Mezi jeho oblíbené hudebníky však patří například i popová zpěvačka Miley Cyrus či Lady Gaga a zároveň Zannotti uznává jejích extravagantní styl. Vše co je na nich esteticky špatné, se mu zdá dohromady perfektní.

Zanotti7

Jsou to ostatně právě hudebníci, kteří ho inspirují k jeho návrhům. S úsměvem se nezapomněl zmínit, že po přesáhnutí osmdesáti let věku, možná svou kariéru přesměruje z bot na hudbu. Do té doby však dále bude obohacovat módní svět svými obuvními výstřelky.

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com