Zarážející je, jak moc se jejich názory liší. Dokonce jeden bulvární plátek hodnotí jedny šaty jak pozitivně, tak v zápětí je zařadí do módních přešlapů. Každý z nás má právo na vlastní názor, ale je až zarážející, jak některé hvězdy si obléknou cokoli a vždy sklidí potlesk. Neměli by si novináři i módní kritici držet odstup od českých celebrit a být opravdu objektivní? Každé médium má svou tvář a té odpustí i ta největší faux paus.

Já jsem se rozhodla kritiku stylu karlovarských hostů zhodnotit po svém. Jelikož se jedná o mezinárodní filmový festival a pyšní se i skutečnými světovými celebritami první třídy, může být srovnáván se svými “bratříčky” jako festivalem v Cannes či Benátkách. Pojďme se společně podívat a zhodnotit, zda se Karlovy Vary mohou pyšnit světovostí, kterou se tolik chvástá.

Tristním přešlapem a degradací českého vkusu byla bezkonkurenčně manželka prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Její tmavé punčocháče ve zcela otevřených sandálech nemají omluvu. Ať jsem hledala, jak jsem hledala, na žádném jiném festivalu jsem nic takového díky bohu nenašla. Tento absolutní nevkus, který skutečně vyvolává žal v módním srdci, se může stát jen u nás. Tento nešvar v této zemi snad nikdy neskončí a žádný stylista své ovečce nevymluví??????

Naopak v konkurenci světových červených koberců překvapivě obstála módní návrhářka Natalie Ruden. Její šaty v podání Andrey Verešové jsou naprosto srovnatelné s konkurencí v Cannes i Benátkách. Je to opravdu překvapivé, jelikož v butiku Natalie Ruden v centru Prahy najdeme spíše kýčovité a velice opulentní kousky. Tyto šaty jsou prvotřídním luxusem, kterému je třeba zatleskat.

Na červeném koberci rozhodně obstála i modelka Simona Krainová či herečka Jitka Schneiderová. U Marthy Issové, která oblékla šaty značky Chatty, bych vytkla určitě psaníčko a účes. Malé černé nebo zlaté psaníčko by jistě vypadalo lépe a hladší účes by podtrhl eleganci modelu. Jitce Čvančarové se výběr modrých šatů a kožešiny kolem ramen opravdu příliš nevyšel, i když paradoxně jiná média hovoří opačně. Jitce plizované šaty značně přidaly na váze i věku a to je u této šarmantní dámy velká škoda. Bohužel ani královna Pařížské ulice Tamara Kotvalová a přední módní návrhářka Beáta Rajská neměly šťastnou ruku ve výběru šatů na červený koberec. Obě dámy to umí o poznání lépe.

Když se na celý festival podíváme objektivně, máme stále co dohánět a asi bude ještě chvíli trvat, než srovnáme krok se světem. Možná by bylo fajn začít s tím, že festival je ale především o filmu a lidí kolem něj. Na rádoby české celebrity zkusme zapomenout a povznést tuto událost tam, kde byla před lety.

Foto: Profimedia.cz