Je jasné, že ty české opičky stejného počtu sdílení (nyní více jak 3,2 milionů) jistě nedosáhnou. Oscaři však vždy nabízí velkou podívanou i v zákulisí nebo na následné Vanity Fair party. Ve chvíli, kdy jsou sošky předány, z nominovaných i jejich okolí spadne nervozita, očekávání a příprava na zklamání či velkou radost a začnou se dít věci.

Například Lady Gaga dorazila na Oscary ve společnosti módní návrhářky Donattely Versace, které se v poslední době snaží až příliš vyrovnat vzhledem. Je to trochu alarmující, jak dokonalá kopie se z ní stává. Brzy jistě příliš vizážistů na svém turné potřebovat nebude k tomu, aby vypadala jako hodně nepovedená skulptura.

Donattela Versace a Lady Gaga

Lady Gaga zaujmula i svým odchodem z večírku Vanity Fair. Po vzoru Velkého Gatsbyho zvolila vůz, který nenechal nikoho na pochybách, že s ním odjede právě avantgardní Lady Gaga. Ohromující bílé šaty a naleštěný veterán s řidičem. Takovým stylem opustila Lady Gaga s návrhářkou Donatellou Versace Vanity Fair Oscar After Party.

Lady Gaga and Donatella Versace arrive at the Vanity Fair party in Los Angeles

Herečka Jennifer Lawrence si na večírek Vanity Fair party oblékla šaty, pod které si prádlo jednoduše vzít nemohla. Okolním zvědavcům navíc do očí házely prasátka zrcadlové aplikace na šatech. A jak už se stává pro Jennifer tradicí, opět na Oscarech upadla. Tentokrát to stihla již na červeném koberci. Vše ustála a v sále i v zákulisí zářila.

 Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence

Ve zmiňovaném zákulisí se Jennifer pokusila přeprat “otrokyni” Lupity Nyong´o a uzmout jejího Oscara. Naštěstí se jí to nepodařilo, ale vtip, se kterým Jennifer do toho šla, nenechala fotografy ani na chvíli vydechnout.

Jennifer Lawrence (L) and Lupita Nyong'o

Držitel Oscara Matthew McConaughey se svým úspěchem natolik nadchl, že v zákulisí řekl manželce, ,,pojďme si udělat další dítě!” Možná to ale nebylo jen jeho vítězství, které ho motivovalo, ale i jeho žena sama, která ten večer patřila k těm nejkrásnějším a nejlépe oblečeným dámám.

Matthew McConaughey a Camila Alves

V jeden moment se na pódiu při předávání filmových Oscarů objevila velmi rozdílná dvojice v podobě hereček Anny Kendrick a Gabourey Sidibe. Karl Lagerfeld by jistě zaplakal, ale my tleskáme, že se tvůrci večera tohoto kroku nikterak nebáli.

Anna Kendrick a Gabourey Sidibe

Anna Kendrick a Gabourey Sidibe

Takováto událost není jen přehlídkou honosných rób, ale rovněž účesů, které vždy hrají velkou roli v celkovém vzhledu a úspěchu na červeném koberci. Letošní ročník má svou vítězkou v kategorii nejvíce komplikovaný účes. Jeho nositelkou je herečkou Diane Kruger.

Diane Kruger

Diane Kruger

Foto: Profimedia.cz