Je třeba se jí věnovat a znovu ukázat, že to na druhé polokouli stále umí lépe a s grácií. Ano, narážím na České lvy, které se staly pro mě osobně naprosto filmovou, moderátorskou i módní fraškou. Nudná moderátorka, které úzké kalhoty plandaly, nulový scénář a příliš mnoho cen pro film který jistě společnosti může mnoho dát, ale umělecky nijak nevyčníval. O červeném koberci se nemá vůbec smysl jakkoli rozepisovat, jelikož by to byla jen ostrá plejáda kritiky, kterou sem tam někdo rozbije.

Lucie Výborná moderátorka Českých lvů

Lucie Výborná moderátorka Českých lvů

A tak zpět k zářivé noci, na které publikum předvede snad všechny emoce, které lidská duše zná. Oblíbený herec Neil Patrick si střihl svou moderátorskou premiéru a rozhodně nikoho nezklamal. Po celý večer všechny přítomné bavil i seriózně provázel. Na pódiu nechyběla ani mimořádná pěvecká vystoupení v podání skupiny Maroon 5 či Lady Gaga, která respektovala vážnost události a oblékla si krásné šaty, které jsou však pro její styl neobvyklé.

Lady Gaga při vystoupení

Lady Gaga při vystoupení

Červený koberec ovládly róby až na výjimky v jemných odstínech. Herečka Julianne Moore si pro svůj výjimečný večer oblékla šaty z kolekce Chanel Couture, které z ní udělaly hvězdy první velikosti. Při své děkovné řeči byla velmi dojatá, děkovala všem, kdo ji celou kariéru provázel a vše ukončila slovy směřující k její rodině a dětem.

Julianne Moore - Chanel Couture

Julianne Moore – Chanel Couture

Její nominované konkurenty na červeném koberci rovněž zářily. Marion Cottilard zůstala věrná francouzskému domu Dior a Reese Witherspoon zvolila bílé šaty s černým detailem od Toma Forda a šperky Tiffany & Co. Další hvězdy večera i jejich róby najdete ve fotogalerii.

Marion Cotillard - Dior Couture

Marion Cotillard – Dior Couture

Reese Witherspoon - Tom Ford

Reese Witherspoon – Tom Ford

Přehled vítězů hlavních kategorií

Nejlepší film: Birdman
Režie: Alejandro González Iňárritu (Birdman)
Herec: Eddie Redmayne (Teorie všeho)
Herečka: Julianne Mooreová (Still Alice)
Herec ve vedlejší roli: J. K. Simmons (Whiplash)
Herečka ve vedlejší roli: Patricia Arquetteová (Chlapectví)

Co napsat závěrem? Snad slova oceněného herce J. K. Simmonse, který jak je vidět stále patří do staré, ale velmi moudré školy. Při přebírání Oscara všem vzkázal; „Zavolejte mámě, zavolejte tátovi, neposílejte e-maily, řekněte jim osobě, že je milujete.” Udělejte to teď hned, v sms zprávě to nikdy nebude znít tak upřímně.

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com; YouTube.com