O kom je řeč? O vévodkyni z Cambridge, dříve známou jako Kate Middleton, nesmělá mladičká křehká dívenka. Ve chvíli, kdy vstoupila do místnosti po boku prince Williama oznámit novinářům své zasnoubení, celý módní svět hleděl, co si pro tak významnou a po dlouhá léta diskutovanou událost oblékne. Od této chvíle se automaticky stala módní ikonou a idolem řady dívek a žen po celém světě.

O svatebních šatech se spekulovalo snad každý den, než byla Sarah Burton odhalena. My jsme se ohlédli zpět do minulého roku a dle našeho redakčního názoru vybrali ty nejlepší outfity, ve kterých Kate Middleton britské království reprezentovala.

Například v létě navštívili princ William, Kate a princ Harry Bacon’s College, kde si s dětmi vyzkoušeli i nějaký ten sport. Kate si oblékla šaty klasického střihu, zula si boty a soudcovala zápas v judu. Na oslavu královnina diamantového jubilea si Kate oblékla rudý kostým a záhy na sebe strhla veškerou pozornost a nemilosrdně zastínila oslavující královnu Alžbětu.

Růžové šaty od Emilie Wickstead si Kate poprvé oblékla 18. května na banketu hradu Windsor. Záhy se v nich objevila na čajovém dýchánku v Buckinghamském paláci, což by řada kritiků tvrdě odsoudila, ale v tomto případě se tak nestalo. Kate v nich vypadala jako skutečná křehká princezna. Byla v nich taková, jakou ji národ touží mít.

Vévodkyně z Cambridge umí zazářit i v dlouhých robách, které ji sice nepatrně přidávají na věku, ale naopak dodávají respekt a noblesu. Například tmavě zelená róba, kterou si oblékla v Londýně na koncert, z ní vytvořily bohyni. Jemně růžové a výjimečně třpytivé nechaly pro změnu vyniknout její extra štíhlou postavu.

Královská rodina nikdy nesmí chybět na prestižních dostihových závodech a nikdy nesmí chybět pokrývka hlavy. To dobře ví i Kate, která si na takový den v doprovodu prince Harryho oblékla sněhově bílý kostým a světle hnědý decentní a velice vkusný klobouček, který byl právem kritiky pozitivně vyzdvihnut.

Kate je skutečnou princeznou, za kterou se britské království nemusí v žádném případě stydět.

 

Foto: shutterstock.com; profimedia.cz