Lodičky a páskové zázraky zdobené peřím, zvířecími vzory i květinami. Svět může přivítat nové dech beroucí kolekce vycházející pod jménem samotného autora z Velké Británie, který se rozhodl pomoct ženám od bolestí způsobené díky vysokým podpatkům, od otlaků i puchýřů. Dámy, zbystřete! Tento sympatický návrhář skutečně pracuje pro nás.

Paul Andrew pěstuje své řemeslo více než patnáct let. Pokud si myslíte, že jste o něm neslyšely, pravděpodobně se mýlíte a šance, že jste obuly jeho boty, je poměrně vysoká. Tento šikovný návrhář pracoval dlouhé roky pro známá jména, jako jsou Calvin Klein, Alexander McQueen, Narciso Rodriguez a posledních téměř deset let strávil u Donna Karan.

Paul Andrew

Paul Andrew

Každé z těchto velkých jmen mu dalo mnoho zkušeností, vlastní vize, sebepoznání i naučení se novým metodám a způsobům. Neváhal a od Rodrigueze se přiučil jednoduchým siluetám, čistotě a designu. Pár let u Calvina Kleina mu dopomohlo poznat neuvěřitelného muže s konkrétní vizí od prvopočátku až do konce, muže, který nikdy nezaváhal. Nejvíce se však naučil u Donna Karan, kde strávil nejvíce času. Ostatně byla to právě Donna Karan, která mu vštípila prvopočátek myšlenky o pohodlí, ve kterém se žena skutečně cítí dobře.

1505175_182755508601358_45209663_n

„Když jsem se asi před rokem a půl rozhodl odstartovat vlastní značku, trh byl zaplaven botami s masivní platformou,“ řekl Andrew pro The Wall Street Journal. Plánoval si, že vytvoří rafinovanou kolekci na tenkém podpatku, rychle si ale uvědomil, že zvýšení platformy poskytne botě pohodlí. Rozhodl se proto k použití vynalézavosti a nejnovějších technologií pro vytvoření skutečně sexy boty na jehlovém podpatku, která však zároveň nabízí ženám pohodlí. „Přidal jsem všechny tyto triky do svých kolekcí, abych zajistil komfort mé obuvi,“ Svěřil se Andrew, popisujíce speciálně navrženou vložku boty. „Vložka má paměť, tudíž se přizpůsobí vaší noze. Prsty i pata se tak cítí téměř jako v peřince“. Jak prosté a přitom geniální.

Ukázka z jarní kolekce

Ukázka z jarní kolekce

Alespoň jednou měsíčně jezdí Paul Andrew ze svého newyorského sídla do italských továren, kde se jeho kolekce obuvi vyrábí a to pouze ručně. Během práce s italskými koželužnami vyvinul speciální materiály, jako je třikrát barvená semiš, která umožňuje věrné odstíny zelenomodré a fialové barvy a zároveň zvyšuje trvanlivost kůže.

„Myslím si, že kde exceluje, jsou materiály, které používá,“ řekl o Paulovi Tomoko Ogura, módní ředitel Barneys. „Často mluví o bohatství textilií a kůže, které používá pro své kolekce. Je to skutečný návrhář a příští velká hvězda.“

Paulovi kolekce jsou živé, plné nádherných barev, estetické a za každých okolností sexy, ostatně i jeho přístup k práci je sám o sobě vášnivý. Rád své boty doplňuje barevným peřím nebo květinovým vzorem, vždy jsou však striktně na jehlovém podpatku. Tento mladý britský návrhář by neměl unikat z hledáčku ostře sledovaných umělců. I světoví módní novináři v čele se zástupci z Vogue nebo Harper´s Bazaar ho vidí jako nastupující hvězdu, která se zařadí mezi takové velikány jako Jimmy Choo či Manolo Blahnik.

Paul Andrew při práci

Celou jeho jarní a letní kolekce si můžete již nyní prohlédnout v kompletních módních kolekcí.

Autor: Jana Čechová
Foto: paulandrew.com; facebook.com; archiv firem