Narodil se v Malajsii, ale díky studiím v Londýně a následnému setkání s Tamarou Mellon, se navždy usadil právě v hlavním městě Anglie. Jeho původní jméno bylo Chow, ale paradoxně ne díky angličtině, jak si mnozí myslí, ale nýbrž díky chybě v rodném listě nosí jméno Choo. Jimmy svou první botu vyrobil již ve svých 11 letech pod dohledem svého otce, který ho v jeho talentu podporoval. Malajsie však tolik podporující již nebyla, a tak Jimmy Choo odjel studovat do Anglie, kde si začal přivydělávat v továrně na výrobu bot jako uklízeč. Vůně  lepidla a kůže mu prozatím stačily ke štěstí, ale logicky jeho ambice byly mnohem vyšší.

V roce 1986 si Jimmy Choo pronajal budovu bývalé nemocnice a odstartoval své první počiny. Ze začátku se snažil jen on sám prodat svůj um prostřednictvím PR. Setkával se s novináři, marketingovými odborníky a osobně jim první kousky ukazoval. Po dvou letech snažení docílil něčeho, co se jen tak někomu nepovedlo. V britském vydání Vogue se objevilo hned 8 stránek věnovaných právě jemu a jeho práci. V roce 1990 ho začala osobně podporovat i princezna Diana a tím se stalo jméno Jimmy Choo známé. Skutečný úspěch však přišel až v roce 1996, kdy se seznámil s Tamarou Mellon, tehdejší redaktorkou britského Vogue, která se věnovala striktně módním doplňkům.

Tamara okamžitě vytušila, že se zrodila hvězda, která dlouho nezhasne a veškerou energii vložila do založení firmy Jimmy Choo Ltd., kterou v roce 2011 opustila.

Pro Jimmyho byly a jsou boty uměním, které vyžaduje kreativitu a hlubokou myšlenku. To je i důvod, proč jeho boty jsou minimálně vyrobené z kůže. Kůže je pro tohoto návrháře materiálem představující jednoduchost a praktičnost, které se s kreativitou příliš neslučují. Krásu představují látky, satén, hedvábí, a proto většina bot značky Jimmy Choo byla vyrobena právě z těchto materiálů. Mezi milovnice těchto unikátů patří například Katie Holmes nebo Beyoncé. A pokud toužíte po vlastním modelu, ani to není nemožné. Jimmy Choo se věnuje zákaznicím i osobně a společně s nimi vyrobí boty na míru a dle přání jejich budoucí majitelky. Například manželka slavného britského kuchaře Jamieho Olivera si nechala pro svůj svatební den vyrobit exkluzivní pár bot, který se nikdy neobjevil na nikom jiném.

Jimmy Choo již od roku 2001 není v čele kreativního týmu stejnojmenné značky, nicméně jeho odkaz žije dál v podobě jeho neteře Sandry Choi, která je současnou kreativní ředitelkou společnosti  Jimmy Choo.

Aktuálním významným počinem Jimmyho Choo je zapojení se do projektu vybudování obuvnického institutu v Malajsii. Takže, i když je Jimmy Choo více Angličan, na svou rodnou zemi rozhodně nezapomíná.

Foto: PFW; shutterstock.com; Pinterest.com