Španělský král Juan Carlos oznámil, že se vzdává trůnu. Je tedy na čase, aby na něj usedl jeho syn a dědic Felipe de Bourbon a s ním samozřejmě i jeho elegantní manželka, princeznaLetizia Ortiz. Korunní princ tak získává možnost převzít žezlo a ukázat svému národu, jak dobře bude vládnout.

Princess Letizia delivers national fashion awards

 

Původní kariéra princezny Letizie

Ještě než Letizia potkala Felipeho, pracovala jako známá a oblíbená televizní moderátorka a novinářka. V jejích žilách však nekoluje modrá krev, nýbrž krev vnučky „obyčejného“ taxikáře. V roce 2002 získala Letizia ocenění za nejlepšího španělského žurnalistu pod hranici 30 let. Tato cena sice přispěla k jejímu dobrému jménu, avšak přízeň veřejnosti nezískala hned ani lehce.

Teprve poté, co její mladší sestra Erika ve věku 31 let spáchala sebevraždu, začala jí veřejnost projevovat svoji náklonnost. „Děkujeme všem, kteří cítí smutek nad smrtí mojí sestřičky“, řekla Letizia při zádušní mši.

Princess Letizia in Madrid

 

Osudové setkání

Únik většího množství oleje na severu Španělska byl v listopadu 2002 spouštěčem románku mezi Letizií a Felipem. Nedlouho na to oblékla Letizia bílé šaty jako z pohádky. Svatební šaty s dlouhým rukávem a límečkem z rukou Manuela Pertegaze ozdobily ještě více její milý vzhled. Diamant i platinový diadém, který kdysi zdobil ženu krále Juana Carlose Sofii, ve svůj svatební den na odiv vystavovala i Letizia.

-

 

Malá zajímavost z minulosti Letizie

Ve výčtu zajímavostí bychom neměli opomenout, že byla Letizia již v roce 1998 krátce vdaná za učitele Alfonsa Guerrero. Jednalo se však tehdy o civilní obřad a tak byly obavy ve Španělsku vůči římsko – katolické církvi samotného prince zbytečné.

 

Styl oblékání budoucí královny

Ať už Letizia oblékne šaty, kostýmek či džíny, vždy dokáže všechny detaily sladit nadmíru elegantně. Sálá z ní pocit, že se cítí pohodlně, což jen vyzdvihuje faktem, že na sebe vezme jednu věc i vícekrát. V tomto směru jsou si s vévodkyní z Cambrigde velmi podobné, avšak Letizii navíc fanoušci založili populární blog věnovaný počítání, kolikrát který módní kousek oblékla. Je sympatické, že po prvním použití oblečení nevyhazuje.

Principes de Asturias awards handed European environment

Mezi oblíbené barvy budoucí královny patří především béžová, která ji samozřejmě padne jako ulitá. Drobná postava královny více než jiné ženy jejího postavení obléká kalhoty i džíny, avšak zřejmě to v její situaci ničemu nevadí a tak proč by si nemohla dopřát občasného uvolnění.

Spanish Royal Family in the Armed Forces Day

 

„Nesmělá“ vyřídilka princezny

Pokud si myslíte, že je Letizia jednou z žen, které musí na královském dvoře více mlčet, než mluvit, pak jste na omylu. Samotného prince dokáže tato něžná dáma okřiknout i před veřejností, „Nech mě domluvit!“ napomenula Felipeho, když ji přerušil při debatě s novináři, během oficiálního ohlášení zásnub. Jistě o Letizii v roli královny ještě mnohé uslyšíme.

King juan Carlos I of Spain, Queen Sofia of Spain and Spanish Asturias Princes Felipe and Letizia give a Gala Dinner to the Unite States Mexican Prime Princess Letizia delivers national fashion awards

Foto: Profimedia.cz