Švédský brand H&M oznámil jméno, jež bude reprezentovat jarní Conscious kolekci. Tedy kolekci zakládající si pověst na používání výhradně recyklovatelných materiálů (biobavlna či len) a celkové šetrnosti k přírodě.

Vanessu Paradis, která se objevila v popředí značky letošní jaro, tak nahradí kalifornská kráska, herečka a modelka Amber Valletta. Spolupráce je vlastně perfektní trefou do černého, jelikož samotná Amber má dům obsypaný solárními panely, o ekologii se aktivně zajímá a už v minulosti pracovala na podobných projektech.

„Jsem nadšená ohledně spolupráce s H&M na kolekci Conscious, jelikož sdílíme stejné hodnoty a myšlenky ohledně udržitelnosti. Kolekce dokazuje, že dbát můžete na lidi i prostředí kolem sebe, ale stejně tak i na oděvy.“

Na nic-moc-prozrazujícím videu jsou více zřetelné pouze dva kousky z kolekce – dlouhé oranžové šaty a zdobený top. Všimnout si lze ale různých detailů, jako je krajka, volánky, výšivka či krystalky. Kolekci doplňuje i její exkluzivní odnož, na dramaticky a komplikovaně propracovaných kouscích inspirovaných flamencem a boho stylem se podílely Londýňanky z projektu Ever Manifesto.

Příslib švédské značky, soustředit se ve své produkci také na udržitelnou módu, tedy pokračuje a vy jej můžete zhodnotit od 10. dubna příštího roku, kdy kolekce zavítá do online obchodu i všech kamenných prodejen nabízejících dámskou linii.

Ever Manifesto_low

Foto: Archiv firmy