Nicholas Kirkwood, Max Kibardin, Angelos Bratis nebo Esme Vie. To vše jsou jména, která se dostala do povědomí módního průmyslu především díky talentové soutěži “Who is on Next?”, jejíž další ročník proběhl v minulých dnech ve sluncem zalitém Římě.

Soutěž, během níž jsou vyhledáváni ti největší talenti z řad začínajících módních návrhářů – studentů, letos oslavuje již svůj desátý ročník, v jehož porotě stanula například Suzy Menkes, jedna z editorek britského Vogue patřící k nejznámějším módním žurnalistům na světě.

Sama Suzy přiznala, že byla v průběhu soutěže několikrát velice mile překvapena, nad některými modely se jí tajil dech a neskrývala svůj spokojený úsměv. Hodnotila několik jednotlivců, kteří musí splňovat jednoduché pravidlo – pocházet z Itálie nebo zde mít svoji výrobnu oděvů či šperků.

A tak jsme mohli na přehlídkovém mole zahlédnout lesklé látky a výrazné výšivky Salvatora Piccione, tropický ráj návrhářky Daizy Shely, která ráda kombinuje kůži s krajkou. Představena byla také značka kabelek Corion, kterou má na svědomí Milica Stankovic z Bělehradu.

Daizy Shely

Čisté linie a romantické výšivky si oblíbila Marianna Cimini, studentka se může již ve svém nízkém věku pochlubit stáží u módních domů Max  Mara či Tod´s. Marianna zaujala natolik, že její kousky jsou nyní dostupné přes nákupní portál Moda Operandi.

Nesmíme zapomenout na květinové potisky v podání značky Project 149, dotek folklóru ukrajinského talentu Svetlany Taccori či metalické šperky Cateriny Zangrando. Po zhlédnutí několika fotografií přímo z mola musíme uznat jediné – evidentně se v módě začalo blýskat na lepší (a kreativnější) časy.

Foto: Profimedia.cz