Ne pro každého je dnešní den synonymem začátku školního roku. Někdo má radši výzvy a nové projekty skloubené se spoustou zábavy. Jednou z takových je i česká módní blogerka Martina, která si ve svém nabytém programu udělala chvíli pauzu a odpovídala na mé otázky týkající se především jejího blogu The Blondieverse.

Marti, do “klanu českých módních blogerek” ses přidala poměrně pozdě, v roce 2011. Tedy v době, kdy už se řada blogů dala označit za zaběhnuté a známé. Přesto se ti povedlo prorazit a získat si mnoho věrných čtenářů. Čím si to vysvětluješ?

Když se to tak vezme, vlastně jsem v té době ani módní blogerka nebyla. Můj blog byl spíš takový lifestylový deníček, kam jsem psala své každodenní zážitky a postupem času jsem na žádost čtenářek začala přidávat outfity. Nikdy by mě nenapadlo, že u té módy zůstanu. Jsem šťastná za každou svou čtenářku, těší mě jejich reakce a právě zpětná vazba je tou nejsilnější motivací, která mě pohání vpřed. Svých fanoušků si moc vážím a dávám jim to najevo, komunikuji s nimi a snažím se jim přinášet neustále nové a nové projekty či soutěže. Vytvářím něco, co mě baví a snažím se vždy zůstat sama sebou.

S čím jsi na blogu začínala, a které druhy článků u tebe lze vídat dnes? 

Začala jsem u deníčku a skončila u narcistických fotek. Ale právě outfity mám já sama nejraději. Občas na blog přidám i něco ze života, ale už tam nevyklopím všechno, jako dřív. Chci si zachovat alespoň tu malou, maličkou špetku soukromí. Každý den strávím nad blogem přibližně dvě, tři hodiny (focení, editace fotek, článek, e-maily, facebook, instagram), je to taková má práce na poloviční úvazek. Ale neměnila bych!

S kým jsi měla možnost za ty tři roky spolupracovat, co pro tebe samotnou bylo nejzajímavější a podle čeho si jednotlivé spolupráce vybíráš?

Za dobu blogování jsem měla už spoustu zajímavých spoluprací, ale za absolutně nejlepší považuji ty stálé a opakované, kdy se s lidmi z týmu už nějakou tu dobu známe, vídáme se, tykáme si a můžeme společně u kafe vymýšlet projekty a akce, nebo jen tak vypnout a pokecat o životě. S takovým přístupem se kreativní nápady hrnou jeden za druhým. Za svou blogovou rodinu považuji značky jako Bioderma, Huawei (Inspiro), Zoot, C&A a magazíny Cosmopolitan či Harper‘s Bazaar.

14169869266_b3930f55c2_o

Během různých eventů, se také potkáváš s ostatními blogerkami. Bereš je jako konkurenci nebo se naopak společně snažíte dávat hlavy dohromady a posouvat své blogy kupředu?

 Když můj „blonďatý vesmír“ ještě nebyl tak profláklý, brala jsem naše top blogerky jako svůj vzor, jako něco, čeho bych ráda dosáhla. Teď, když jsem mezi nimi, beru je jako silné osobnosti (protože už vím, že to není žádná sranda) a hlavně – jako kamarádky. Ráda s nimi tlachám, co je nového na blogu, kde se co dělo a jaký anonym jim znepříjemňuje život… Každá z nich je něčím zajímavá a výjimečná.

 Jak si rozumíš s nedílnou součástí dnešních blogů – sociálními sítěmi?

Sociální sítě jsou nejlepší vynález! Díky nim můžu se svými čtenáři komunikovat kdekoliv a kdykoliv, informovat je o zajímavých věcech a o tom, co právě dělám, kde jsem. Nejčastěji používám Instagram, jsem na něm závislá… A taky Facebook, bez toho by to přeci nešlo!

Pojďme k vývoji tvého stylu, co bys o něm řekla?

Můj styl se vyvíjí pořád a nepřestává mě překvapovat – za svůj život už jsem byla drsná punk-rockerka, hloupá barbie, něco-jako-emo, skejťačka bez skejtu, holka co nesnášela dámičky a teď jsem holka, co se ráda jako dámička oblékne. Nemůžu úplně jednoznačně říci, co budu na podzim nosit, ale můžu jednoznačně potvrdit, že zatím FAKT nemám co na sebe. Plná skříň letních věcí? Docela průšvih.

14175098911_3574e0fb5a_b

Rádi bychom věděli něco o tvých plánech do budoucna, co nyní studuješ a jaká je tvá vysněná práce, hodláš se třeba pustit do natáčení videí nebo si do svého blogu přizvat časem nějakou posilu?

Studuji cestovní ruch na VŠO, ale v průběhu času a studia jsem zjistila, že mě práce v tomto oboru vlastně vůbec neláká. Sním o tom, že jednou najdu uplatnění v módním průmyslu. Třeba jako stylistka. Anebo někdo, kdo nosí stylistce tašky :). Co se blogu týče, na podzim mě čeká spousta akcí, projektů a událostí, takže počítám, že blog zahltím články, fotkami a možná přidám i nějaké to video. A posilu? Tu největší už mám – svého přítele Davida, který mi dělá fotografa, manažera, doprovod a sem tam i stylistu. Prostě boží!

I Martina si samozřejmě nenechá ujít jednu z největších českých událostí podzimu – Prague Fashion Weekend, a vy tak máte jedinečnou možnost se na konkrétnější otázky (nejen) ohledně jejího blonďatého vesmíru, zeptat osobně.

Foto: Archiv blogu