Jak se cítíte těsně před koncertem?

Osobně preferuji festivaly. Čím menší je publikum, tím víc jsem vystresovaná. I když má své kouzlo vidět tváře v publiku. Festivaly jsou velká výzva, protože ne vždy se stíhá zvuková zkouška a také ani dav není nezbytně složený z vašich fanoušků.

Morcheeba se během kariéry neustále vyvíjela. Jak byste ji definovali dnes?

Morcheeba je down tempo. Smutná, ale s příjemnou atmosférou.

Přemýšlíte při tvorbě o svých fanoušcích?

Děláme to, co cítíme, že je správné. Jsme rádi, pokud publikum reaguje pozitivně, ale je nemožné to odhadnout při tvorbě. Mám tři děti, nejmladší má 6 let a jeho sourozenci mají 16 a 19. Jsou to první posluchači, kterým naše skladby pouštím.

Morcheeba

Morcheeba

Největším hitem u nás byla skladba Blindfold. Jaký je její zákulisní příběh?

Dostali jsme nabídku udělat soundtrack pro film. Pomaličku jsme song připravili a hotový jsme ho předali filmařům. Film však byl už v té době hotov a my jsme promeškali šanci. Film pojednával o člověku, který skončil na psychiatrii, ale on si myslí, že tam byl jen pár dní. Ve skutečnosti to bylo 10 let. Vrátí se ke své ženě a navrhuje jí, aby si konečně založili rodinu. Tam však zjistí, že ona už se dávno provdala za někoho jiného. Píseň jsme si tedy nechali pro sebe jako odkaz pro lidi, kteří někam odešli a za krátký čas zjistí, že se všechno změnilo.

V období, kdy jste se od Morcheeby odloučili, uvažovali jste o objevování nových teritorií?

Samozřejmě. Móda mě vždy velmi zajímala. Navrhla jsem si tento kabát a také šaty, které jsem oblékla na slovenský večer na pódium, jsou také mým dílem. Alexander McQueen a Vivienne Westeood jsou moji nejoblíbenější designéři. Jejich modely si však nemohu dovolit, a tak si musím šaty ušít sama!
Většinou jsme se však soustředili na hudbu. Prvních deset let Morcheeby jsme byli neustále na turné a bylo to náročné v tom, že snadno zapomenete jaké to je vést normální život. Po návratu jsme se nenutili do ničeho a nenechali jsme vydavatelství, aby nám diktovalo program.

Morcheeba

Morcheeba

Jak zvládáte skloubit rodinný život a hudební kariéru?

Dělala jsem to od začátku kariéry. Byla jsem těhotná, když jsme nahrávali album Who can you trust? A dnes je můj syn náš bubeník! Snažíme se držet profesní život co nejblíže k realitě.

Jaká je vaše největší životní lekce?

Nebrat všechny věci příliš vážně.

Morcheeba v Grandhotel Kempinski High Tatras

Morcheeba v Grandhotel Kempinski High Tatras

Foto: Grandhotel Kempinski High Tatras