Tato sympatická moderátorka a herečka módou žije a nedávno založila svůj fashion blog. O tom, co je u Nikol nového i o její vášni k módě jsem ji pro Iconiq vyzpovídala.

Těšíš se až začne to pravé jaro?
Moc! Hlavně na 1.Máj, na rozkvetlé stromy, až vytáhnu Vespu, kolo a longboard a dám si první grepový pivko na Náplavce! Sice jsem půl zimy trávila u moře, ale i tak má jaro v Praze v sobě něco nepopsatelně magického co mě každý rok dojme i překvapí. Teprve jarem pro mě začíná nový rok.

Máš něco nového v šatníku, co si užiješ právě na jaře?
Zrovna jsem si pořídila starobílé krajkové šaty s béžovým koženým křivákem álá Balenciaga v italském Motivi na Arkádách. Měla jsem to zatím jen na premiéře filmu Martin a Venuše, ve kterém mám menší roli, ale nemůžu se dočkat až si to obléknu třeba na večeři do Žlutých Lázní, kde přítel pracuje a koncem dubna se už konečně otvírají. Nově do mé šperkovnice přibyl také náhrdelník ve tvaru vážky z nové jarní kolekce Swarovski a ikonický prsten s názvem Nirvana.

Navštěvuješ české módní události jako jsou Shooting Fashion Stars, Designblok nebo Prague Fashion Weekend?
Jako reportérka Fashion Tv a moderátorka Stylifu jsem je navštěvovala převážně pracovně. Díky připravovanému televiznímu projektu, ve kterém bych ráda představovala nejen mladé začínající návrháře, ale celou českou módní scénu, si těchto a obdobných akcí ještě asi několik užiju.

Sleduješ českou módní scénu?
S velkým zájmem i když, kvůli rozmanitosti, spíš povrchově! Díky společným aktivitám mám v této oblasti spousty známých a dokonce i pár přátel a zmiňované práce moderátorky a možná také modeling tomu hodně napomohl a udělal ze mě vlastně takového “insidera”.

Nosíš ráda modely od českých návrhářů?
Jsem dcerou bývalé módní návrhářky, která na mě už odmalička šila velmi originální modely, takže dokážu ocenit talent a píli. Myslím, že v každé oblasti lidského snažení je potřeba podporovat zejména mladé nadějné lidi, kteří nemají tolik prostředků se prosadit. Proto jsem na letošní Ples v Opeře a Českého Lva zvolila šaty, které mi na míru ušil Jiří Kalfar. Mám také ráda tvorbu návrhářky Terezy Sabáčkové, La Formela, Odivi, Sophistic, butik Mona nebo Origami.

Kde jinak ráda nakupuješ? Máš nějakou oblíbenou destinaci nebo místo?
Jednoznačně v zahraničí (třeba Londýn, ale i Asie nebo kde jsem zrovna na dovolené) a čas od času i přes internet, ale to převážně doplňky. V Praze mám oblíbenou trasu z Národní třídy přes ulici Na Příkopech až do Palladia, kde je TOPSHOP, Reserved nebo velké H&M.

Když jdeš pracovně moderovat nebo se chystáš do společnosti, obléká tě stylista nebo si vybíráš ze svého šatníku?

Přiznám se, že oblečení si i na běžné nošení moc nekupuji. Moje nejlepší kamarádka Kristyna Poliček je začínající stylistka, takže všechno konzultuji s ní a většinu oblečení na moderování nebo večírky si půjčuji nebo dostávám. Nejčastěji mě uvidíte ve zmiňované italské konfekční značce Motivi doplněné o šperky SWAROVSKI a začínám nově spolupracovat i s Reserved.

Co pracovně zajímavého tě v nejbližší době čeká, těšíš se na něco konkrétního?

Kromě moderování různých přehlídek a akcí jsem se pro tento rok stala ambassadorkou nové kampaně značky Reserved, která letos představí opravdu krásné kolekce, a to pro téměř všechny věkové kategorie! Našla jsem se v této značce, protože je lehce kombinovatelná, trendy a cenově dostupná. Dostala jsem také zajímavé nabídky na moderování různých projektů, ale
nerada bych to zatím zakřikla.  A pro všechny fanynky Stylifu a Blondes Robes mám dobrou zprávu-založily jsme
společně s modelkou Míšou Štoudkovou, herečkou Nikol Kouklovou a stylistkou Kristynou Poliček fashion blog, tak Vás všechny zveme na www.blogesrobes.cz Každá působíme v jiné oblasti, ale máme jedno společný-lásku k módě. Takže kromě tipů na zajímavé akce, soutěže a designové obchody se můžete těšit také na představení mladých módních návrhářů, ale i doporučení na fajn filmy, divadlo nebo výstavy.

Foto: archiv Nikol.M