Ano, třikrát ano!

Umíte si nyní představit i jinou kariéru?

Čím jsem starší, tím více se snažím pochopit lidskou duši. Nejen svoji. Snažím se o to, aby můj život neřídilo moje ego, ale duše. A dovedu si představit, že bych mohla, pokud najdu rovnováhu, pomáhat ostatním najít cestu k sobě. Zatím tak činím občas při setkání se zákaznicemi.

Vaše móda je spíše extravagantní, máte nějaký sen, představu o místě, kde byste jednou ráda svou kolekci prezentovala? Mám na mysli, kde byste ráda uspořádala módní přehlídku?

Všude tam, kde by se dalo postavit slušné zázemí pro modelky, kde by se dalo postavit krásné molo se zadní stěnou / nejlépe s LED obrazovkami / a kde by byla dobrá energie, aby se lidé cítili dobře. Nelimituji se tím, co je v nabídce.

Kde čerpáte inspiraci pro své kolekce?

Inspirace je všude kolem nás.. Příroda, architektura, lidé. Uvedu příklady : To, jak se navlní látka na slečně v kavárně, jak ji spadne rukáv její volné halenky. To jak zafouká vítr a nadzvedne kabát.. nebo omyly, to je také inspirace:-) Obléknete model opačně a už můžete skicovat a upravovat a inspirovat se. Nebo obléknete sukni jako šaty. Přepásáte, přistřihnete, napárnete a jiná kolekce se vám rýsuje po rukami:-)

Jaká je vaše oblíbená barva?

Mojí stálicí je černá. Je to moje depešácká barva, té už se asi nezbavím. A každé roční období je to jiné. Pro tohle léto je to pro mne bílá, meruňková, lososová a žlutá a pro zimu 2012/2013 hořčicová, petrolejová a fialová.

Jak vážně berete módní kritiky, stylisty a novináře?

Kritika i chvála jsou subjektivní. Člověk by si ani jednu neměl brát osobně. Měl by být vyrovnaný a spokojený a neměly by se jej soudy ostatních lidí, ať v pozitivním a nebo v negativním, smyslu dotýkat. Měl by vědět, že vše co dělá, dělá nejlépe, jak umí, a to, jestli se mu něco povede nebo nepovede, ví on sám nejlépe. Kdo je pro člověka samotného větší kritik než on sám? Kdo přemýšlí, má v sobě i svého soudce, který dle duševního rozpoložení jej zahrnuje kritikou a nebo chválou. Ale to je na dlouhé povídání.. Souvisí to s dětstvím a s láskou. Pokud tedy mám zodpovědět konkrétně otázku, kritiky si vyslechnu, přečtu. Nesoudím je, nehodnotím je. Pokud jsou konstruktivní a pokud cítím, že je to podle mého vidění světa, snažím se najít v nich to, co by mi pomohlo vidět svoji práci z jiného úhlu pohledu.

Jaký máte názor na módní policii v bulvárních magazínech?

Souhlasíte s nimi? Moje odpovědět souvisí s předchozí odpovědí. Nicméně, kolik lidí, tolik názorů. Na módní policii moc času nemám, ale díky tomu, že občas vytvořím šaty pro herečku, která je v hledáčku těchto serverů, dostala jsem se ke kritikám paní Čížkové. Pokud mohu soudit, její pohled na věc se mi zdá relevantí.

Máte vysněnou světovou celebritu, kterou byste ráda oblékala?

Natalie Portman. Krásná, křehká, inteligentní bytost. S neskutečně silnou aurou.

Koho byste ráda ze světových celebrit měla jako tvář vaší stávající či budoucí kolekce?

Rachel Weizs, Natalie Portman a nebo Gwen Stefani. Každá moje kolekce je totiž trošku jiná a každá z těchto žen je jiná. Rachel na mě působí velmi elegantně, Natalie křehce a Gwen je rockerka. Všechny tři atributy promítám ve svých kolekcích. Někdy je kolekce křehká, někdy elegantní a někdy je „ustřelená“.

Která z přehlídek či kolekcí světových módních návrhářů vás letos nejvíce zaujala a proč?

Obecně se mi líbí Alber Elbaz, který tvoří pro módní dům Lanvin. Líbí se mi mladí návrháři , kteří se zúčastńují Fashion days v Londýně, jako je David Koma, Christopher Kane, Roksanda Ilincic. Moc jsem obdivovala samotného Alexandra Mc Queena.

Můžeme nahlédnout do vašeho šatníku?

Najdeme zde i modely jiných českých nebo světových módních návrhářů? Většinou zde najdete Gábinu Páralovou. Mám totiž velikost 40 a nyní jak nosím svojí 12 kg dceru v náručí mi narostly svaly v oblasti hrudního koše a bicepsů, takže je mi vše přes záda a ruce malé. Takže musím mít vršky šité na míru. Navíc potřebuji schovat bříško, takže vymýšlím modely přímo tak, aby mi sedly.

Je těžké uspět v českých vodách módního návrhářství?

Konkurence je silná nebo ne? Já slovo konkurence moc neberu. Považuji návrháře za kolegy. Každý je jiný, každý je osobitý. Jsem ráda, že každý osloví svou tvorbou někoho jiného. A když se jim kolekce povede, jen mne to nakopne k další práci. K tomu, abyste uspěl /a, je to jak v jiných oborech. Pracujete, vyvíjíte se a vaše tvorba oslovuje potencionální zákazníky. Pokud však nemáte mediální podporu, je ta cesta delší. Protože pokud jste vidět, je ta cesta k oslovení dalších lidí snazší.

Jak vypadá běžný den módní návrhářky Gábiny Páralové?

Každý den je jiný. Vzhledem k tomu, že mám 14 měsíční holčičku a dva obchody, kde musím zajistit chod a provoz i po kreativní stránce, je to velmi náročné. Musím si pečlivě každý den naplánovat a umět hospodařit se silou i s časem. Někdy však musím vše, co je naplánované nechat být a utíkat s Valentýnkou do nemocnice, protože si zrovna zranila prst. Dnes mám v plánu konečně uzavřít objednávku materiálů na zimu a uzavřít návrhy na zimní kolekci. Mám zase zpožděn:-)