Stuart Weitzman osobně otevřel butik v Praze a prohodil s námi pár slov

/ Redakce

Luxusní a nadčasové. Takové jsou boty americké značky Stuart Weitzman, která včera slavnostně a za osobní účasti samotného designéra otevřela brány svého butiku v ulici U Obecního domu 1090/2 na Praze 1.

Bylo mi nesmírnou ctí potkat a prohodit pár slov s tak významnou osobností jakou bezpochyby Stuart Weitzman je. Očekávání to bylo veliké. Článků bylo nastudováno bezpočet, ale co od osobního setkání očekávat, nevíte nikdy. Časopisy, internet, televize snesou mnohé a často věci zkreslují. Připraveni musíte být vždy a na všechno. Já však mohu bez ostychu říci, že pan Stuart Weitzman mě velmi zaskočil svou nesmírnou pokorou, skromností, upřímností a zcela reálným pohledem na svět. Nebudu lhát, že mi udělal rovněž osobní radost. Velmi fandí digitálním časopisům a to i lokálním, které jsou nyní ve světě stále na vzestupu. Svět se přesouvá na internet k nelibosti některých odvětví a to včetně prodejů luxusních módních doplňků.

Nicméně návštěva butiku nesoucí jeho jméno je ničím nenahraditelná. Ihned po vstupu ucítíte vůni kůže. V čistém nepřeplácaném prostoru hrají hlavní roli jen a pouze boty. Výběr je skutečně veliký a ten svůj vysněný pár bot zde musí najít každá žena. Ano, pouze žena. Má první otázka k designérovi směřovala právě na téma dámské obuvi. Proč jen dámská. Stuart beze slov sklonil hlavu k zemi a po obhlédnutí svých bot a bot mého manžela, řekl jediné “nuda”. K tomu už nebylo, co více dodat. A náš rozhovor plynul dál, protože tento návrhář nejen umí navrhovat unikátní boty, ale je i velkým vypravěčem, kterého máte chuť poslouchat celý večer.

Stuart Weitzman a Michaela Hošková

Stuart Weitzman a Michaela Hošková

Proč Praha?
Před dvaceti lety jsem Prahu navštívil se svou dcerou jako turista. Město mě zcela nadchlo, ale upřímně styl místních žen nijak zvlášť. Nyní je vše jinak. Vaše země se hodně změnila a stejně tak i vkus českých žen. Vaše Pařížská ulice na mě udělala velký dojem. Luxus zde už není zapovězen, a tak je ta pravá doba najít si zde své místo.

V Praze zůstává jen jeden den. Kam míříte poté?
Již ve čtvrtek začínají módní týdny, kterých se především jako divák vždy účastním. Letos to bude tradičně New York, ale rovněž Milán. Nesmírně rád potkávám modelky v zákulisí a vyzvídám, jak pohodlně se jim chodilo po mole. Pozitivních reakcí se moc nedočkáte, a tak mám radost, že se rády vrací zpět do mých bot. Vůbec mám rád ten mumraj kolem módních týdnů a večírky, na kterých se dozvíte řadu důležitých a zajímavých věcí, které potřebujete ke své další práci. Hodně vás inspirují.

Na kterou přehlídku se těšíte nejvíce?
Jsem pravidelným návštěvníkem přehlídky Ralpha Laurena. Nicméně letos se nejvíce těším na přehlídku Giorgio Armani, která bude mimořádně letos v New Yorku. Ale určitě jich stihnu více.

SW2

Neuvidíme vaše boty na některé z přehlídek jako v minulosti boty Manola Blahnika při prezentaci kolekce Victorie Beckham?
Určitě ne. Módní týdny jsou čistě o oděvních návrhářích, takže zůstane jen a pouze v roli diváka.

Gisele Bundchen je současnou tváří vaší značky. Proč ona a byl to váš výběr nebo vašeho týmu?
Byl to můj osobní výběr. Gisele je pro mě ztělesněním ženy, kterou chci obouvat. Je to krásná úspěšná žena, která je však rovněž milující matkou a z její tváře na vás dýchne nejen dokonalost, krása, ale i životní zkušenost a zvláštní nepopsatelný klid.

Dočetla jsem se o vás, že pokud potkáte na ulici ženu ve vašich botách, zastavíte ji, oslovíte a zeptáte, zda jsou jí boty pohodlné?
Ano, to dělám. Už se mi stalo, že jsem obdržel facku, ale častěji mě hned požádají o fotografii, tedy v dnešní době ono pověstné selfii.

Jste prý vášnivým fanouškem zpěvačky Taylor Swift. Máte rád její hudbu nebo jí jako osobnost?
Jednou jsem dostal nabídku, abych zpěvačce Taylor Swift navrhl boty na její hudební turné, že má ráda moje boty. Zeptal jsem se své dcery, jestli neví, kdo je Taylor Swift. Reakce mé dcery byla vskutku hrozivá. “Ty nevíš, kdo je Taylor? Pak je něco hodně špatně, tati.” Tak jsem vyrazil na její koncert a své vědomosti rychle dohnal. Z vystoupení dříve country zpěvačky jsem byl doslova ohromen a boty pro její turné s velkou ctí navrhl. Dnes jsme přátelé a já i jejím osobním obdivovatelem. Její silná energie na vás z pódia doslova padne a taneční kreace jsou dech beroucí. Taylor je člověk, který svou práci miluje stejně jako já tu svou.

Stuart Weitzman a Michaela Hošková

Stuart Weitzman a Michaela Hošková

Setkání s tímto výjimečným mužem bylo sice krátké, ale rozhodně nezapomenutelné. Žádné manýry, žádné pózy, žádná namyšlenost. A tak jsem se závěrem zeptala, zda je nějaká česká známá osobnost (celebrita), na které by rád viděl své boty. Odpověď byla krátká, “žádnou neznám”. Tak snad se to otevřením butiku v Praze brzy změní.

Oficiální fotografie butiku a slavnostního otevření vám přineseme již brzy. Sledujte nás dál!

Foto: Soukromý archiv