Tereza a její cesta

Tereza vystudovala grafiku, architekturu a design a odmala se zajímala o umění. To sice zůstalo jejím koníčkem, profesně ji ale vítr zavál jinam. Ačkoliv její pracovní zkušenosti vždy souvisely tak trochu s uměním a „hezkými věcmi“, své organizační schopnosti Tereza zdokonalovala například jako produkční VIP guest servisu na Mezinárodním Filmovém Festivalu v Karlových Varech, produkční castingu České Miss, produkční pokerových turnajů po Evropě nebo jako manažerka slovenské zpěvačky Patricie Vittek.

Kontakty, které při své cestě životem získávala, dokázala chytře využít a propojit, pod její záštitou tak vznikla spousta zajímavých projektů. „Vždy jsem dělala něco jiného, než jsem studovala. A to jednoduše proto, abych měla své vlastní peníze, větší rozhled a zkušenosti. Najednou jsem si uvědomila, že už u toho „jiného” také postupně zůstávám. Život je plný křižovatek a já se ráda rozhoduji, jestli se vydám doprava nebo doleva. Jen si vždy musím být jistá, že je to tak správné a že je to v souladu s mými pocity a zásadami.”

Tereza přichází do styku i s prací v public relations a neuniká ani marketingu – stále se vzdalujíc svým původním zájmům a stále blíž na cestě ke svému opravdovému snu, velkému, zodpovědnému projektu, ve kterém bude mít příležitost zužitkovat všechno, co se doposud naučila. Projektu, na nějž bude moci být oprávněně pyšná, a především projektu, který zpříjemní životy všech, kteří si to budou přát.

Co vás inspirovalo k otevření salonu?

Zlomové pro mě bylo setkání s Alaine Mercadet, současnou majitelkou značky luxusní kosmetiky Anne Semonin, která mě nadchla a utkvěla mi v hlavě. Následně jsem začala pracovat na tom, abych měla dostatek prostoru k naplňování své touhy dělat věci jinak, být samostatná a pracovat na svém vlastním projektu. Tehdy jsem se shodou náhod dozvěděla o možnosti pronájmu zajímavých prostor v centru Prahy sloužících jako kosmetický salon, který byl k dispozici pro jiného provozovatele. Díky jasné vizi, jak by měl moderní kosmetický salon vypadat, se mi podařilo nadchnout investory a můj sen se krůček po krůčku začal stávat skutečností. Jde o jasný koncept, výběr značek, návrhy interiéru, design a vizi. Mým partnerem v podnikání se stal silný finanční investor s již existujícími investicemi v oblasti luxusních produktů a služeb, z jehož zkušeností, stejně jako ze spojení s ostatními společnostmi skupiny, mohlo Laboratory při svém rozjezdu čerpat.

V čem se Laboratory liší od ostatních kosmetických holdingů?

Myšlenkou Laboratory je být špičkou ve svém oboru a poskytovat tu nejlepší možnou péči o celé tělo nejen ženám, ale celým rodinám. Kromě kosmetiky La Prairie se nám podařilo zapojit také luxusní kosmetiku Anne Semonin. Chceme se co nejvíce přizpůsobit přáním našich klientů, a pokud narazíme na požadavek, který v nabídce nemáme, pokusíme se klientce vyhovět na objednávku, máme například unikátní programy pro teenegery nebo pro těhotné dámy. Veškeré služby jsou prováděny zkušenými odbornicemi s dlouholetou praxí, které se neustále zdokonalují v odborných znalostech i manuálních dovednostech, které pravidelně navštěvují školení nadnárodních kosmetických holdingů.

Jaký ideální den u vás může klientka zažít? 

Snažíme se vyjít všem dámám maximálně vstříc, a v případě zájmu jim připravit den na míru, kdy se jim během pár hodin věnují kosmetičky, masérky, manikérky i kadeřnice, takže při odchodu od nás si každá žena připadá skutečně nádherně. To je pocit, který bych přála zažít alespoň jednou v životě opravdu každému! Dokonce tento několikahodinový program prodáváme jako službu „Beauty day“, kterou u nás často nakupují pánové pro své dámy jako dárky k narozeninám nebo k Vánocům. Aby celý den byl opravdu dokonalý, vše doplňujeme o nadstandardní požadavky jako jsou květiny, a samozřejmě nezbytná sklenička prosecca pro uvolnění a skvělou relaxaci.

Jaké novinky připravujete do budoucna? 

Určitě nechceme zůstat u jednoho salonu, do budoucna plánujeme celou síť salonů s maximálně spokojenou klientelou. Vždy zůstaneme u luxusní čistě přírodní kosmetiky a půjdeme cestou přirozenosti a zdravého životního stylu. Sice nyní pracuji téměř non-stop, ale nestěžuji si, i když vše zpočátku vypadalo tak jednoduše. Když jsem chodila do kosmetického salonu jako klientka, neviděla jsem ten obrovský kolos, který za tím vším stojí a nikdy se nesmí přestat točit. V Laboratory jsem momentálně zainteresovaná tělem i duší, ale jsem tak spokojená a jsem za to vděčná.