Jak se zrodila značka Twin-Set?
Vždy se mi líbila padesátá léta a k nim neodmyslitelně patří právě twin-sety, aneb komplety tvořené ze dvou stejných pleteninových kousků.

Proč jste vybrala pro začátky pleteninu?
Když jsme se značkou začínali, již jsem navrhovala pleteninové výrobky. Navíc Carpi je jedno z hlavních měst zpracovávajících právě tento materiál, takže to byl zcela přirozený krok.

foto

Co vás při tvorbě kolekcí inspiruje?
Někdy mám dojem, že mám opravdu velké štěstí. Když hledám inspiraci, podnikám vždy výlet do některé destinace, ze které poté čerpám inspiraci pro své kolekce. Například pro kolekci S/S 2016 jsem se nechala inspirovat impresionistickým uměním v newyorské galerii MoMA.

Jak trávíte volný čas?
Upřímně si nepamatuji poslední neděli, kdy jsem byla doma. Miluji být se svoji rodinou a se svými psi. Když mi zbude trošku času, ráda si pustím film nebo zajdu do kina.

Jak jsou pro vás důležité doplňky při tvoření celkových looků?
Doplněk byl pro mne vždy důležitou součástí při tvorbě. Poté, když se nám podařilo začít tvořit i ty vlastní, splnil se jeden z mnoha cílů. Tvořit doplňky je zkrátka úžasné.

ts

Jaká bude žena Twin-Set pro S/S 2016?
Doufám že trošku Hippy a Bohemienne! Barevná a květovaná. Nebude také chybět spousta výšivek, třásní a klasická bílo-černá kombinace.

Navštívila jste už někdy Česko?
Ne, jsem tu poprvé. Každopádně Praha je nádherná…

Jaký je váš oblíbený kousek v šatníku?
Miluji obecně všechny topy. Co ale miluji nejvíce, jsou saténové šaty s krajkovou bordurou. Mám je ve všech možných barvách a délkách.

Pondělní večer patřil právě Simone Barbieri, která předvedla v hotelu Boscolo Prague kolekci Twin-Set S/S 2016. Tu najdete příští rok v jejím butiku v Železné ulici v centru Prahy.

Foto: Unique Fashion Week

Italská verze rozhovoru

Se pensiamo a un coordinato di maglieria, pensiamo a Twin-Set di Simona Barbieri. La designer originaria di Carpi, che non ha mai pensato di fare un lavoro diverso che creare splendide linee di abiti sempre alla moda con tanto di pizzo, cuori eleganti e gemme luccicanti avvicinando si sempre di più a tutte le donne di tutte età.

Come nasce il marchio Twin-Set?
Io sono stata sempre un amante degli anni 50 e li furono molto popolari i completini di maglieria abbinati a sé.

Perché avete scelto la maglieria?
Ai tempi del lancio di Twin-Set stavo già disegnando maglieria. Oltretutto Carpi e una delle capitali della maglieria, quindi la scelta era stata molto facile.

Che cosa la ispira all’inizio di una collezione?
A volte penso che sono molto fortunata. Perché quando facciamo delle ricerche, partiamo sempre per un viaggio d’ispirazione. Da lì poi parte tutta l’immagine iniziale della collezione. Ad esempio per la collezione SS 2016 mi sono inspirata alle arti impressionistiche del museo d’arte di New York, MoMA.

Come passa il tempo libero?
Sinceramente, non mi ricordo l’ultima domenica che sono stata a casa. Adoro stare con i miei cani e la mia famiglia, e poi se mi resta un po’ di tempo, guardo dei film in tivù o vado al cinema.

Quanto contano gli accessori in un look?
L’accessorio era stato sempre importante per me. Poi quando abbiamo iniziato a creare gli accessori propri abbiamo raggiunto uno de molti obiettivi. Progettare anche questi indumenti e una cosa magnifica.

Quale sarà la donna Twin-Set primavera/estate 2016?
Speriamo che sia una donna un po’ Hippy e Bohemienne! Coloratissima e fiorita. Non mancheranno anche i ricami, fringe e il clasicissiomo black and white.

Ce’ mai stata in Repubblica Ceca?
No, e la prima volta per me. Comunque Praga e bellissima…

A un abito a qui e affezionata nel suo armadio?
Amo molto i top in generale e gli abiti di seta con il bordo di pizzo. Ne ho di tutte le lunghezze e tonalità.