Ano, stáří dožene i slavné filmové tváře. Na obrazovkách to patrné asi není a červený koberec rovněž dokáže zakrýt nejednu vrásku, ale nečekané procházky ulicí, příchod na plac bez makeupu, nebo boj proti Donaldu Trumpovi ukážou pravdu, kterou diváci nechtějí vidět. Na druhé straně mohou tyto fotografie být inspirující a záchrannou před plánovanou plastikou, která zub času rovněž nezastaví jen na moment oddálí a často s trvalými následky.

Sarah Jessica Parker alias Carrie (52 let)

Jen těžko byste hledali větší a výraznější módní ikonu, než je slavná SJP. Právě seriál se stal herečce inspirací v hledání vlastního stylu. Herečka se na ulici bez objektivů kamer ukázala někdy v naprosto totožných nebo velmi podobných outfitech. Je to náhoda? Nebo dobrá škola zkušené a naprosto geniální stylistky? V osobním životě je Sarah odlišná od sloupkařky Carrie. Je to matka od tří dětí, producentka, herečka, žena žijící vzorně po boku svého muže již řadu let. Carrie je na rozdíl od své protagonistky více do větru, trávící své dny tlacháním o mužích, posedáváním po barech a dobývající srdce pana Božského.

Sex ve městě rok 2002

SJP je na rozdíl od Carrie skutečná! A to doslova! Právě ona byla novináři nejčastěji kritizována za svůj vzhled, který dokonce se nebáli přirovnat ke koni. Právě Sarah Jessica Parker utvrzuje pořekadlo, že šaty dělají člověka. V jejím případě je to značně patrné. Ve chvíli, kdy se SJP outfit podcení, odloží makeup, jde z ní strach. Vše dokazují i nedávné záběry při natáčení jejího dalšího filmu.

Před natáčením filmu Divorce set, duben 2017

Kim Cattrall alias Samantha (60 let)

Nejvíce sexu chtivá v kultovním seriálu Sex ve městě je bezesporu Samantha v podání herečky Kim Cattrall, která loni oslavila už neuvěřitelné 60. narozeniny. České publikum tuto herečku zná především z tohoto seriálu, ale věřte, že její talent v minulosti ocenil i Peter Falk nebo Jean Paul Belmondo.

Kim Cattrall ve filmu Sex ve městě rok 2008

Kim Victoria Cattrall je kanadská televizní a filmová herečka britského původu. Takže její přízvuk v jednom z dílů Sexu ve městě, kde předstírala být Britkou, nebyl tak daleko od reality. Kim proslula zejména již zmiňovanou postavou Samanthy v seriálu Sex ve městě. Kim se narodila v britském Liverpoolu, ale hned po narození se rodina přestěhovala do Kanady. Jejím prvním filmovým debutem bylo účinkování ve filmu Růžové poupě z roku 1975. Kim Cattrall byla třikrát vdaná, takže svou roli svůdnice potvrzuje i v osobním životě. Z žádného manželství nevznikl potomek, ale jen plynná němčina, kterou se herečka naučila po boku druhého manžela při pobytu ve Frankfurtu. Málokdo tuší, že si zahrála jednu ze zásadních rolí v jedné epizodě detektivního seriálu Colombo po boku legendárního Petera Falka. Ve filmu Bezva finta si pro změnu zahrála vedle ještě většího sex symbolu tehdejší doby francouzského fešáka Jean Paul Belmonda. Naposledy Kim paparazzi zachytili před pár dny v Londýně v nepadnoucím saku bez jejího typického sex-appealu.

Kim Cattrall Londýn květen 2017

Cynthia Nixon alias Miranda (51 let)

Právničku Mirandu ztvárnila Cynthia Nixon, která vždy prošla velkou změnou. Mimo kameru není Cynthia zrzka, ale blondýnka hrající převážně na divadelních prknech. V minulosti se Cynthia nebála a pro svou roli ženy umírající na rakovinu si nechala oholit hlavu. Cynthia vždy preferovala spíše krátký sestřih, který ji vždy dodával mladistvý vzhled. V roli Mirandy patřila k těm inteligentnějším, vzdělanějším toužící po velké kariéře a nikoli po rodině. To vše se postupně měnilo a stejně tak i její styl v seriálu. Nicméně jsme vždy byli od ní zvyklí na business nebo sportovní look.

Cynthia Nixon v roli Mirandy, rok 2003

Cynthia je matkou dvou dětí, ale s jejich otcem nežije. Žije v registrovaném partnerství se vzdělávací aktivistkou Christinou Marinoni. I Cynthia se nedávno projevila jako silná aktivistka, když vystoupila společně s dalšími herci proti kandidatuře na prezidenta Donaldu Trumpovi. A právě zde ukázala svou pravou tvář, které zub času rovněž nepřidal.

Cynthia Nixon New York, leden 2017

Kristin Davis alias Charlotta (52 let)

Poslední z party je úzkostlivá Charlotte, která celý seriál touží jen po jediném, vysněné rodině. To vše se jí nakonec podaří. V reálném životě herečky Kristin Davis je vše trochu jinak. I ona adoptovala dceru, když jí začal ujíždět vlak a po jejím boku nebyl nikdo, s kým by děti mohla mít. Kristin je vyléčená alkoholička. Alkohol jí sloužil jako berlička. Ve skutečnosti je Kristin stejně jako Charlotta spíše stydlivá a alkohol ji pomáhal opustit svou ulitu. V seriálu její postava patřila k modelu bohaté paničky, která tráví čas plánováním početí, společenských večeří, organizací domu a reprezentování manžela. Sázela na klasické tradiční značky jako Burberry, Dior, Chanel.

Kristin Davis ve filmu Sex ve městě 2 rok 2009

 

Ve skutečnosti je Kristin jiná. U aktuálních fotek je zřejmé, že se jí daří a vše zlé plynoucí z nadměrného pití je naštěstí zažehnáno, což může být pro ženy s podobným problémem velmi motivující. Nicméně i na Kristin je čas patrný. Vrásky zakrývají tmavé brýle a módně se přiklání k pohodlí.

Kirstin v ulicích New Yorku v únoru 2017

Co říci závěrem? Nežijme život seriálových příběhů a jejich představitelů. Samotný život je zkrátka jiný, reálný a žádný makeup ho neschová. Ale být krásné můžeme i bez vymodlených ikon, na kterých pracuje celý štáb maskérů, vizážistů a stylistů. Pak se nás totiž na ulici nikdo nelekne.