Gigi a Bella pro Moschino

Dvě sestry, které aktuálně hýbou módní branží snad nejvíce. Každá změna jejich image vzbuzuje patřičný rozruch a nachází stovky tisíc followerů po celém světě. Občas si střihnou roli ve filmu, občas navrhnou limitovanou edici pro některou ze značek. Přesně takové jsou Gigi a Bella Hadid. Módní svět je již neřadí pouze do kolonky “modelka”, ale vyžaduje od nich mnohem více. A oni mu to dávají! Nás aktuálně hodně baví hravá SS 17 kampaň značky Moschino, v níž sestry hrají hlavní roli. Gigi a Bella jsou zde zachyceny jako slavné osobnosti, na něž míří fotoaparáty dotěrných novinářů.

Jessica Chastain pro Pradu

Marně jsme si lámali hlavu s tím, která ze současných hereček by se pro uhlazený styl Prady hodila více, než křehká Jessica Chastain. Blankytně modrý baloňák, do ruky charakteristická velká kabelka a ikonické střevíčky. Nebo černý leklý trenčkot s fuchsiovou šerpou a psaníčkem? Ať tak či onak, Jessica září nejen na jemných pastelových snímcích, ale i v jejich černobílé variantě. Tleskáme také ofině, která celé kampani dodává nostalgický nádech.

Eva Herzigová & Mariacarla Boscono pro Bottega Veneta

Jakmile jsme viděli video k nadcházející kampani AW 17, kde hlavní roli hraje úchvatná italská supermodelka Mariacarla Boscono a “naše” Eva Herzigová, jednoduše jsme se zamilovali (a vůbec to nemá nic společného s tím, že v kampani září také kanadský model Simon Nessman…). Kampaň vznikla v rámci projektu The Art of Collaboration, kterým Bottega Veneta vyzývá přední současné umělce k tomu, aby zcela ve svém duchu a stylu odvyprávěli příběh této ikonické značky. Pro letošní spolupráci Bottega oslovila amerického fotografa Todda Hida, který nás okouzlil svými zamlženými krajinami či ilustracemi z každodenního života v Americe. Ten nafotil také kampaň Bottega Veneta SS 17 se supermodelkou a herečkou 70. let Lauren Hutton. Kampaň i děj videa se odehrávájí v reprezentativní vile ukryté mezi stromy známé jako Lee House II od uznávaného architekta Johna Blacka. Dům z 50. let minulého století se k výtvarně pojatým fotografiím a kolekci v retro stylu úžasně hodí. Jedinečnou atmosféru kampani dodalo také nevyzpytatelné počasí. Když se Connecticutem, kde se dům nachází, prohnala sněhová bouře, která focení o jeden den zdržela, nikdo toho ve výsledku nelitoval. Kreativní ředitel Tomas Maier i fotograf Todd Hido pohledem na romanticky zasněženou krajinu okamžitě věděli, že následující den nafotí snímky, jaké módní svět ještě nespatřil…

Frances Bean Cobain pro Marca Jacobse

Před lety jsme se nemohli nabažit vtipných “zvířátkových” balerínek, kterými nám vykouzlil úsměv na rtech. Vtipná a mladistvá je i aktuální SS 17 kolekce, pro níž Marc Jacobs hledal vhodného mluvčího mladé generace. A našel ho (tedy spíše ji!) v dceři zesnulého frontmana grungové Nirvany Kurta Cobaina a Courtney Love. Kolekce je inspirována květinovou módou. Modely v bohémském duchu jsou zde doplněny hravými doplňky, které navazují na to nejlepší z produkce této značky.

Charlotte Gainsbourg pro Yves Saint Laurent

Absolutní purismus černobílých fotografií doprovázený nenuceností hlavní protagonistky. Přesně taková je kampaň Yves Saint Laurent AW 17 s Charlotte Gainsbourg. Charlotte se po vzoru své matky rozhodla spojit svůj život s ikonickým módním domem. Zajímavostí je, že Charlottina matka Jane Birkin, která pro YSL pózovala v 60. letech, se v kampani této značky objevila i loni, a to ve svých 69 letech. V ikonickém dámském smokingu z roku 1966 vypadala naprosto famózně! Čest rodinnému jménu nyní dělá také Charlotte, která do minimalistického konceptu kolekce YSL skvěle zapadá.

Byonce pro Ivy Park

Také sportovní móda si zaslouží velkolepé kampaně! Obzvlášť když je jednou ze zakladatelek značky hvězdná B.! Legíny, topy, mikiny, kšiltovky… chceme je úplně všechny a nejlépe hned!

Boy George pro Dior

Dior letos nastartoval kampaně plné známých tváří, které se značkou spolupracují dlouhodobě. Kromě krásek Marion Cotillard, Jennifer Lawrence či nestárnoucí Charlize Theron a další stálice Roberta Pattinsona obsadil popovou hvězdu 80. let Boy George. Skvělý způsob, jak rozčeřit klidné vody tradičního módního domu!