Která žena by si nepřála, aby se celý její život točil kolem módy? Soně Skoncové se nejprve podařilo prorazit ve světě modelingu, aby pak následně zakotvila na televizních obrazovkách coby populární moderátorka slovenského pořadu TOP STAR. Odvážně také vykročila cestou k vlastnímu podnikání a otevřela e-shop s designovými doplňky I love KUKU, jehož prostřednictvím pomáhá i psům v útulcích. Na začátku letošního roku se stala country manažerkou Premium Fashion Brands pro Slovenskou republiku. Jedná se o platformu pro dostupnou luxusní módu, která do České a Slovenské republiky přiváží takové značky jako jsou Armani Jeans, Hugo Boss, Trussardi Jeans či Geox. Se sympatickou brunetkou jsme zabrousili směrem k jejím pocitům z přehoupnutí přes číslici 30 v jejím věku, povídali jsme si i o tom, co jí dělá šťastnou, a ano, samozřejmě také o módě!

Nedávno jste oslavila přelomovou třicítku. Dala jste si v souvislosti s tímto jubileem nějaké předsevzetí?

Je pravda, že třicítka je pro ženy skutečně přelomové a někdy možná i citlivé téma. Přece jen se loučíte s číslicí dvě a mnohé ženy to mohou brát tak, že nejlepší období svého života mají za sebou. To je však velký omyl! Přiznám se, že slza mi v den narozenin z oka ukápla, ale řekla jsem si jednu velmi důležitou věc, podle které se řídím: Po třicítce to všechno teprve začíná!

Jakými dalšími pravidly se řídíte?

Snažím se žít velmi pozitivně a užívám si naplno všechny okamžiky, které mi život nabízí. Nechci, aby to znělo jako klišé, ale řídím se jednoduchou matematikou. Neustále na sobě pracuji, vyznávám hodnoty jako jsou zdraví, rodina, přátelství, láska a porozumění. A opravdu na sobě makám každý den, abych si mohla plnit vše, co si vysním. Člověk, který v životě nikdy nic neriskoval, nemůže ani nic získat. A věřte, že člověk dokáže cokoliv, co si umí představit!

V profesním životě máte hodně různorodých zkušeností od modelingu, přes moderování, založení vlastní značky s doplňky až k pozici country manažerky pro Premium Fashion Brand. V jaké z těchto rolí se cítíte nejlépe?

Nikdy jsem se nad touto otázkou hlouběji nezamýšlela. Všechny věci dělám s láskou a nejlépe, jak umím. Každá z mých profesí je jiná a přece tvoří jeden krásný celek, v němž se cítím naplněná a šťastná, protože svoji práci zbožňuji.

Jste ženou, která má bezesporu ráda módu a nyní stojí v čele módního brandu. Dokážete zde udržet svoji vášeň pro módu a nakupování pod kontrolou? Jde to vůbec?

Módu miluji. V byznyse s módou se pohybuji již dlouhá léta a nějak se to na mě i prostřednictvím modelingu nalepilo. Móda pro mě existuje hlavně v reálném životě, nejen v módních magazínech a na fashion weecích. Mám ráda, když se obléknu pohodlně a streetově, ale i když si vezmu něco elegantního. Vždy záleží na tom, na jakou příležitost se právě chystám. V módě se umím odvázat, nebojím se experimentovat. Miluji ji už dlouhé roky. Je to něco, čím se mohu vyjádřit i beze slov. Móda mě naplňuje, inspiruje a baví.

V Premium Fashion Brands máte na starosti mimo jiné také péči o sociální sítě. Jak často jste vy sama online? Nemíváte někdy pocit, že je třeba přeřadit do offline režimu?

Přiznám se, že to opravdu bere hodně času. Se svými fanoušky jsem však v kontaktu hlavně přes sociální sítě. Je to součást mého života a mojí práce, která mě živí. Lidé mě sledují, protože mnozí z nich ve mně vidí inspiraci. Jsem jim za to vděčná a velmi si toho vážím. Mojí hlavní myšlenkou bylo vždy inspirovat lidi, aby žili každý den naplno, aby byli šťastní a nebáli se žít své sny.

Premium Fashion Brands se profiluje tím, že se nabízí dostupnou luxusní módu. Pamatujete si, jakou první značkovou věc jste si koupila?

Jako sedmnáctiletá jsem žila pár měsíců v Hongkongu a díky masivnímu prodeji fejků jsem dostala až nechuť ke značkám jako Louis Vuitton, Chanel či Dior. Já osobně bych si fejk nikdy nekoupila. Má první luxusnější věc, kterou jsem si koupila, byla nakonec od značky Armani Exchange. Kabelku Gucci jsem si v té době ještě dovolit nemohla. Peníze, které jsem si v modelingu vydělala, jsem také nemínila utratit na extrémně drahých značkách. Bylo mi jen 17 let a v překrásném obchodě jsem si mohla hned dovolit koupit několik krásných a kvalitních věcí. Paradoxně se Armani Exchange nově stalo součástí portfólia Premium Fashion Brands.

Založila jste také vlastní značku I love KUKU, která se specializuje na barevné náramky či přívěsky ve tvaru písmen. Proč jste se rozhodla zrovna pro tento byznys?

Myšlenka vytvořit koncept KUKU mě napadla začátkem roku 2014. Avšak písmenko “S” zavěšené na krku patřilo celé dětství mezi můj oblíbený šperk. O několik let později písmenka znovu vznikla v mojí hlavě v moderní verzi a v barvách. Značka si velmi rychle získala srdce lidí a mnohých známých osobností nejen v našich končinách, ale postupně expanduje i do zahraničí. KUKU už od začátku v sobě nosí určitou myšlenku. Abeceda písmen, která má zobrazovat vaše iniciály či iniciály vašich blízkých, se dá nosit na tři způsoby. Písmenko si můžete zavěsit kamkoliv. Postupným časem jsme nabídku rozšířili i o KUKU náramky, které jsou stejně jako písmenka dostupné v široké škále pastelových či neónových barev, navržené a ručně vyráběné na Slovensku.

Mluvila jste o tom, že písmenka je možné pověsit kamkoliv. Tady někde vznikla myšlenka na to, udělat speciální edici i pro domácí mazlíčky?

Ano, k písmenkům KUKU jsme postupně přidali jejich menší verzi vhodnou pro domácí mazlíčky. Ve spojení s občanským sdružením Pes v núdzi navíc společně pomáháme pejskům, kteří to potřebují nejvíce. Z každého zakoupeného písmenka KUKU PET přispějete pejskům na očkování, odčervení, krmivo, pamlsky a všechny potřebné věci na jejich “pobyt” v útulku, dokud se jim nenajde nová milující rodina.

Aktuálně máme podzim a  čeká nás zima. Na jaké módní trendy se v tomto období těšíte? Jak moc se jimi necháte strhnout?

U mě vyhrávají hlavně kvalitní materiály, kterými vynikají italské značky. Kdysi jsem podléhala trendům, ale dnes se soustředím hlavně na klasiku. Jsem blázen do šatů a v chladnějším období do kabátů. A kdybych vám měla dát jedinou radu ohledně stylingu? Nikdy nezapomínejte na úsměv, vyzařování osobnosti je přece to nejdůležitější!

Jste slovenskou vicemiss z roku 2009 a stále vypadáte jako děvčátko, jak to děláte?

Děkuji pěkně, myslím že je to částečně genetika a částečně způsob života, ve kterém se snažím hledat hlavně to pozitivní. Dělat věci, které mě dělají šťastnou a nefrustrují. Je to zaručený recept na vnitřní štěstí, které se odrazí i navenek.

Díky své práci modelky jste procestovala kus světa, kde se vám líbilo nejvíce?

Každá země, kterou jsem navštívila, mě něco naučila, a je těžké vybrat asi jen jednu. Ale moje srdce si svým způsobem života získala Kalifornie a její City of Angeles, kam se minimálně dvakrát do roka vracím.

S přítelem Robertem jste spolu již 15 let, nesnaží se vám všichni podsouvat svatbu?

Ano, je to tak, ale já na tyto věci moc nejsem. Ale nikdy neříkej nikdy. Možná jednou změním názor :D

V čem je váš vztah jiný, než byl na začátku?

Jsme spolu tak dlouho, že se toho změnilo pravdu hodně. No, ale to nejdůležitější jako je láska, upřímnost, důvěra, pokora, spontánnost či smysl pro humor zůstaly. Jsou to opravdu pevné základy a proto nám to spolu funguje už tolik let.