Barbie potřebuje chodit ve svém Barbie domě a jezdit ve svém Barbie autě náležitě vyšňořená. Co kdyby náhodou narazila na Kena? Oblečků sice v obchodech najdete nespočetně, ale jen některé budou od skutečných módních designérů.

Takové momentálně nabízí londýnský obchodní dům Selfridges, který nechal k příležitosti otevření nového oddělení hraček navrhnout pro Barbie hned několik nových outfitů. Na svědomí je mají odvážní a talentovaní Sister by Sibling, Fred Butler a Nasir Mazhar, kteří modrookou panenku změní v módní ikonu typu Lady Gaga.

Trojice značky Sister by Sibling, Cozette McCreery, Sid Bryan a Joe Bates, pro Barbie šili už podruhé – poprvé pro ni zmenšili svoji podzimní kolekci. I tentokrát pro panenku připravili sérii pletenin. Fred Butler Barbie oblékla do květiny a jako origami poskládaných metalických kompletů. Nasir Mazhar debutoval se svým streetwearem na pánském módním týdnu, London Collections: Men, a zkušeností s extravagancí pro muže využil při tvorbě modelu pro Kena – teplákovou soupravu doplnil, tak jako svoji originální kolekci, progresivním kyblíkem na hlavu.

Všechny šaty i s neméně vyšperkovanými doplňky zakoupíte ve čtvrtém patře domu Selfridges za cenu 120 liber.

Mnohem klasičtější model dostala Barbie v Americe. Kvůli limitované sběratelské edici třinácti tisíc panenek oslovila firma Mattel značku Coach. Ta křehké blondýnce ušila kostkovaný trenčkot, sametovou sukni a pruhovaný svetřík, vše vycházející z reálné kolekce. Díky Coach Barbie také poprvé vlastní koženou kabelku, která je vytvořena ze stejných materiálů jako tašky pro nás, “normální” lidi.

Limitka je k dostání na stránkách Coach.com nebo ve většině obchodů, kde se značka prodává, a to za cenu 95 dolarů.

Foto: Archiv značek