Leonardo je tentokrát nominován v kategorii herec v hlavní roli za film The Revenant, ve které se z klasického hezouna změnil k nepoznání. Denně trávil v maskérně dlouhé hodiny, aby získal podobu muže bojujícího v divočině o holý život. Za tuto přeměnu již obdržel Zlatý Globus, který ale doma na poličce již má a to za hlavní roli ve filmu Letec.

12038475_10153089962067116_4466736518690776478_n

Celý svět ví, že Leonardo touží po jediném a to zlaté sošce nesoucí hrdé jméno Oscar. Vždy ho více méně očekával a vždy v jeho výrazu bylo vidět zklamaní, když na konci věty “And the Oscar goes to…” nebylo jeho jméno. Na sociálních sítí již koluje video vytvořené z nedávného fatálního omylu moderátora volby Miss Universe, které chce asi naznačit, co se může stát i letos. Věřme, že si nakonec Leonardo pro svou vysněnou sošku skutečně dojde a nepředběhne ho například Sylvester Stallone, jehož nominace je jistě šokující, avšak zasloužená.

https://www.youtube.com/watch?v=–MgbXC8NNs

Leonardo DiCaprio poprvé oslnil diváky  v roce 1993, kdy si zahrál po boku Roberta de Niro a Ellen Barkin ve snímku Dospívání po Americku. Za tento film byl také vůbec poprvé oceněn – konkrétně cenou Asociace chicagských filmových kritiků. Svou první nominaci na Oscara obdržel za roli mentálně handicapovaného bratra Arnieho ve filmu Co žere Gilberta Grapea, kde si mimo jiné zahrál vedle Johnnyho Deppa. Po tomto úspěchu se nabídky jen hrnuly a z mladinkého Leonarda se stávala filmová ikona a miláček dámského publika. V Čechách si ho asi nejvíce pamatujeme z velkofilmu Titanic, kde sehrál vskutku dojemnou roli chudého mladíka Jacka, který se zamiluje do ženy z vyšších vrstev. Jejich láska však končí na dně Atlantického oceánu. I osud hluboce zamilovaného Velkého Gatsbyho neskončil pozitivně, tak snad oscarový večer bude mít pro Leonarda konec jen a jen dobrý.

Velký Gatsby

Velký Gatsby

V soukromém životě je Leonardo velmi žádaný a to především mezi modelkami. Do jeho náručí se postupně probojovaly zvučná jména jako Kristen Zang, Gisele Bundchen, Bar Refaeli nebo Blake Lively. Čerstvé zprávy ukazují na to, že na velký oscarový večer ho doprovodí zpěvačka Rihanna, se kterou podle bulvárních médií randí. Ať ho doprovodí kdokoli, jisté je jedno, my mu přejeme, aby to konečně byl večer vítězný a to bez omylu či překlepu.

10562937_10152224514922116_3389277665397250165_n

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com

Zdroj: Youtube.com