Timothée Chalamet, nová hvězda Hollywoodu

/ Redakce

Hraje hned ve dvou diskutovaných novinkách, díky nimž získal nominace na Oscary a Golden Globes. Teprve dvaadvacetiletý Newyorčan Timothée Chalamet zaujal veřejnost nejen hereckými schopnostmi, ale i charismatem a vtipem, a stal se tak jedním z nejmladších favoritů Hollywoodu.

Film Call Me By Your Name (Dej mi své jméno) přijde do českých kin teprve za týden, ale anglicky mluvící svět už stihl propadnout přímočarosti romance dvou mladých mužů v malém italském městě. Právě tento snímek stojí za vzestupem Timothée Chalameta, který se zde jako sedmnáctiletý Elio zamiluje do o něco staršího doktoranda Olivera (Armie Hammer).

Call Me By Your Name

Již téměř dva týdny běží v českých kinech film Lady Bird, komedie s hořkým podtónem o vzdoru puberťačky Christine (Saoirse Ronan) vůči nábožensky založené střední škole, rodičům i městu, ve kterém žije. Timothée Chalamet má ve snímku roli snobského floutka Kylea. Hlavní hrdinka Christine si projde sice krátkodobou, ale intenzivní fascinací jeho postavou.

Lady Bird

Timothée se tak z ničeho nic ocitl společně s velkými jmény Hollywoodu na udílení cen Golden Globes i Oscarů – na slavnostní ceremoniál přivedl svou rodinu a ukázal, že s postavou Kylea nemá mnoho společného. Do rozesmátého mladého herce se tak zamiloval (nejen) filmový svět!

Armie Hammer a Timothée Chalamet

Na Oscarech s maminkou

Call Me By Your Name

Foto: GQ, Vulture, We Heart It, Newsweek