Filantropka a módní návrhářka Tory Burch vám dnes přiblíží svoji bohémskou módu a vlastní smýšlení. Studovala dějiny umění a praxi v public relations si zlepšovala u velikánů Ralpha Laurena, Very Wang i Narcise Rodrigueze. Svoji vlastní značku začala budovat na sobě samé.

Tory pomalu ale jistě uvedla svůj životní styl na trh, ze kterého je cítit inspirace šedesátými a sedmdesátými léty. Neváhala a poslala jednu ze svých tunik samotné Oprah Winfrey, která si ji na oplátku v roce 2005 pozvala do své show. Hned druhý den navštívilo webové stránky Tory Burch osm miliónů lidí.

Tory Burch

Tory Burch

Popularita krásné návrhářky letí vzhůru obrovskou rychlostí. Začala sbírat jednotlivá ocenění a distribuovat svoje módní kousky po celém světě. O to vše se dělila půl na půl s manželem Chrisem a to i nějakou dobu poté, kdy podala žádost o rozvod. Ostatně byl to právě Chris, který jí k podnikání poskytl velkou finanční injekci.

O několik let později Chris založil konkurenční značku C.Wonder a úmyslně nasadil nižší ceny. Muselo tedy dojít k soudnímu řízení, než se podařilo Chrisovu půlku odprodat a fungovat s čistou myšlenkou dál.

V každém rozhovoru Tory Burch říká, že eklektický a světský styl jejích rodičů ovlivnil její vlastní konstrukční styl. Rodiče jí totiž byly velkou inspirací především v začátcích.

Kolekce Holiday 2013

Kolekce Holiday 2013

Značka Tory Burch má 25 butiků a prodává se ve 450 maloobchodních prodejnách po celém světě. Magazín WWD označil Tory Burch jako značku patřící mezi nejvíce digitální, důvtipná a módní jména.

V roce 2009 Burch založila konzervativní nadaci nesoucí její příjmení, která podporuje ekonomické postavení žen v USA pomocí malých podnikatelských úvěrů, vzdělání a mentoringu. Její obchody prodávají několik produktů, jejichž výtěžek podpoří i činnost nadace.

Její jarní kolekce je již v buticích. “Kolekce pro jaro 2014 je jemná, ať už v kombinaci textur (tkané, prošívané, skládané) nebo s gobelíny, brokáty a květinovými vzory. Důraz je kladen na čisté, silné siluety s tučným zdobením. Doplňky odrážející náladu jsou pásky, krajky, chrániče na ruce i podpatky“,  uvedla Tory na svých stránkách.

Kolekce jaro-léto 2013

Kolekce jaro-léto 2013

Její nová kolekce byla představena tento týden na módní přehlídce Mercedes Benz-Fashion Week v New Yorku a prohlédnout si ji můžete v galerii.

Raketový start od ženy v domácnosti, matky na plný úvazek až k milionářce a úspěšné ženě planety, je obdivuhodný a velmi inspirující pro každou ženu. Když si doma v kuchyni začala kreslit své nápady, chyběl jen krůček k splnění vlastního snu. A tak sněme i my dál. Snad i na nás se usměje štěstí, které přeci jen k tvrdé práci, talentu rozhodně patří.

Tory Burch

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com/Tory Burch