Bláznivá a odvážná móda, nezvyklé provedení, složité technické výmysly i extravagance poutají pozornost stále nových očí. Tsumori vystudovala módní akademii v Tokiu, pracovala pro Isseye Miyakeho a v roce 1990 se rozhodla svět obohatit prací pro vlastní značku.

Začínala postupně na místních molech, až se propracovala na ta zahraniční. Nikam nespěchá a netouží po milionech fanoušků. Tsumori se odlišuje, chce své návrhy ukázat jinak, nevšedně, odvážně i výstředně. Složité navlékání korálků, výšivky, nášivky i potisky. Luxusní textilie, inovace, elegance i zábava v jednom.

Tsumori Chisato

Tsumori Chisato

Za svou dřinu získala Tsumori nejedno ocenění, mezi nimi i prestižní „Mainichi Newspaper Award“. Díky lásce k francouzským věcem zatoužila vytvořit butik mimo Asii nejdříve v Paříži. Ten od roku 1999 leží na Rue Barbet. Umělecké cítění Tsumori ukazuje i ve svých nápaditých reklamních kampaních. Distribuce za ty roky postoupila a Tsumori Chisato má dnes více než 40 prodejních míst po celé Asii a značka expanduje dále po Spojených státech, Itálii, Rusku a Skandinávii. V Praze najdete místo, kde si její modely můžete zakoupit. Je to luxusní butik DUSNI3.

Podzim - zima 2014/15

Podzim – zima 2014/15

Kloboučky ve tvaru banánu, tukani, palmy i podobizny divokých opic, sladěné s nevšedními materiály zdobí poslední kolekci podzim / zima 2014. Tropické svetry, úpletové materiály, hra s pletenou mozaikou, s třásněmi i peřím a samozřejmě nechybí ani objemný kožich. Některé kousky zapomínají na ženskost, jiné jsou úmyslně o něco větší, lesklejší nebo prostě jen dech i slova beroucí.

backstage_tsumori_chisato_axljansen_-9

Zhodnoťte aktuální módní návrhy Tsumori Chisato v naší galerii. I když se vám designové zpracování hravých nápadů nebude líbit, rozhodně vám alespoň na chvíli utkví v paměti.

Foto: Facebook.com; WWD