Přes sociální síť Instagram sdílela Uma Thurman po delší době, kterou si nechávala k uklidnění se v bouři okolo Weinsteina. K příspěvku sdílela svou fotku jako Beatrix Kiddo z filmu Kill Bill: Volume 2.

“Nedávno jsem prohlásila, že jsem naštvaná a mám několik důvodů, ano #metoo, v případě, že byste to nepoznali z výrazu v mém obličeji. Mám pocit, že je velmi důležité abychom si vzali nějaký čas na rozmyšlenou, abychom byli fér, abychom byli přesní, takže…Veselé Díkuvzdání vám všem! (Až na tebe Harvey a všichni tobě podobní. Jsem ráda, že se to vyvíjí pomalu, protože si nezasloužíš přímou střelu. Zůstaňte naladěni.” Píše ve volném překladu v příspěvku.

Uma Thurman spolupracovala s Weinsteinem na několika filmech včetně Tarantinových filmů Kill Bill a Pupl Fiction. Otázka na jeho osobu už jí byla položena na začátku listopadu na premiéře divadelní hry “The Parisian Woman”. Odpověděla na ni, evidetně v rozzuření, slovy: “Naučila jsem se, že bych neměla mluvit když je naštvaná. Obvykle těch slov pak lituji. Takže čekám, až budu klidnější a až budu připravená, řeknu to, co říct chci.”

Po jejím posledním příspěvku na Instagramu je vidět, že herečka ještě úplně klidná není. Podporu ji ale vyjádřila například jedna z nejhlasitějších obětí Weinsteina Rose McGowan.

Podle New York Times je počet žen, které se ozvaly proti Weinsteinovi, ať už jde o urážky, obtěžování nebo znásilnění přes 80. O zanedbatelné číslo by nešlo ani kdyby byla oběť jedna. Číslo 80 je značně alarmující, a to se týká pouze jedné osoby. Spoustu případů se bohužel někdy ani nedovíme, proto zveřejňování svých “zážitků” není zbytečné. Ale nezbytné pro změnu k lepšímu.