“Dnes návštěvu kadeřníka určitě odložte”. Tato věta moderátora v ranním vysílání jednoho rádia mě okamžitě nadchla, protože i ten můj účes při otevření auta vzal rychle za své. A tak nápad na článek nenechal na sebe dlouho čekat. Už jsme psali o dokonalé Anně Wintour, která si na svém účesu zakládá a ani té se boj s větrem nevyhnul. Stejně skončila i herečka Sarah Jessica Parker, kterou stále tolik milujeme a na seriál Sex ve městě každý pozdní večer netrpělivě čekáme. Obě dámy si i přesto všechno zachovaly glanc a celou situaci braly s humorem.

Sarah Jessica Parker

Dle fotek na google.com je největší bojovnicí s větrem bezkonkurenčně nová členka britské královské rodiny Kate Middleton. Je to asi jen důkaz toho, že Británie je zemí deštivého a větrného počasí. A i ona nepropadá panice, ale elegantně si umí sukni přidržet a navíc neztratit nikdy svůj okouzlující úsměv.

Kate Middleton

Kate Middleton

Většina z nás vítr nemá příliš v lásce. Na druhou stranu právě módní či filmoví tvůrci na něm často postaví celé své dílo. Vzpomínám si na jednu módní přehlídku Jakuba Polanky, na které právě větrák sehrál ústřední roli. Mnoho modelek se právě díky uměle vytvořenému větru stalo ikonami titulních stran světových módních časopisů a Marilyn Monroe a její plizovaná sukně vlající hodně vysoko se stala přímo legendou.

Marilyn Monroe

Takže co nám z toho vyplývá? Pokud chceme s větrem bojovat, pak si do větrného počasí stáhněme vlasy hodně dozadu a pevně do gumičky. Neoblékejme si kolové či tzv. áčkové sukně, které jistě k radosti mnoha mužů mohou nečekaně odhalit naše spodní prádlo. Nebo se nechme překvapit, jestli i právě z nás onen nenáviděný živel neudělá příští zářící star.

Foto: Profimedia.cz