Předávání módních cen je vždy velikou událostí. Nejen nominující se těší na výsledek vyhlášení, ale milovníci módy poctivě sledují veškerý mediální šum, jež se během této události odehrává.

Letošní vítězkou se stala nositelka Řádu britského impéria a módní ikona Vivienne Westwood. Do síně slávy byla uvedena s velkou ctí pro její loajalitu a jedinečnou lásku a vášeň pro skotské textilie a tkaniny.

„Tuto cenu věnuji dvěma mužům, kteří se mnou na návrzích spolupracovali,“ řekla Westwood při přebírání ceny na pódiu. „Malcolmu McLarenu, který miluje pléd a pomohl mi najít lásku k tartanu. A mému muži, Andreasovi, který je fenomenálním člověkem a také tím, jenž navrhl náš McAndreas tartan. Býval by si vzal dnes večer kilt, ale zjistil, že je mu příliš malý,“ žertovala Vivienne.

SCOTTISH_FASHION_AWARDS

V životě Westwood se toho však za poslední dobu přihodilo více, co stojí za zmínku. Jako ikona britské punkové módy, vroucí aktivistka a návrhářka odhalila Vivienne barvitý příběh svého života v biografickém zpracování. Kniha, kterou napsal Ian Kelly na pulty knihkupectví dorazí během letošního října.

Úplně poprvé tak Vivienne Westwood vypráví o svém barvitém životě. Nechybí zmínky o otevření obchodu s oblečením společně s Malcolmem McLarenem, manažerem punkové kapely Sex Pistols v roce 1970, kdy se samotná Vivienne dostávala do povědomí módních i hudebních fanoušků.

Její zpověď tak otevřeně přiznává, nakolik ji pohltil punk, nové vlny hnutí, královská rodina i cyklisti. Westwood je inspirující britskou ikonou v rámci historie i kultury, obohatila svou zem o politické poselství týkající se klimatu i boje za lidská práva.

Její neortodoxní kariéra je tak poprvé popsaná na listech svázaných v jedné knize a spatří světlo světa společně s exkluzivním portrétem jejího přítele, Juergena Tellera. Slova samotné Vivienne i Iana Kellyho popisují vícenásobně oceněnou královnu módy a odhalují její život.

10427322_10152665634736015_327115020535164212_n

V knize se můžete těšit mimo jiné i na humorné historky, které s Vivienne prožili Pamela Anderson, Naomi Campbell, princ Charles i Julian Asange. Objednávky této knihy lze uskutečnit na stránkách viviennewestwood.com ještě před jejím vydáním 9. října 2014.

Foto: Profimedia.cz