Vrstvení make-upu

Pokud vás čeká náročná akce nebo se pohybujete v příliš horkém klimatu, Sir John doporučuje produkty na obličej navrstvit. Malé množství produktů nanášejte postupně a dobře je do pleti vpracujte (ne krouživými pohyby, spíše vklepávejte). Beyoncé díky tomu triku zvládla nespočet koncertů s dokonalým lookem. Takže není o čem.

Kouřové stíny díky vatovým tyčinkám

Vatové tyčinky jsou nezbytnou pomůckou mnoha vizážistů. Slouží k očištění všech krajů a zarovnání linek. Pokud chcete mít dokonalé kouřové oční stíny, stačí nanést silnou vrstvu tužky okolo očí a pak ji pomocí vatových tyčinek jednoduše začistit a zarovnat. Klidně se ale poohlédněte po ekologičtější pomůcce…

Tmavé rty a dost

Pokud budete chtít vyzkoušet něco jiného než rudou rtěnku, Sir John doporučuje tmavě fialovou nebo černou. Výrazné rty vyžadují trochu více práce, protože tmavá rtěnka musí být aplikovaná přesně. Rozhodně se jí ale nebojte. Vytvoří totiž dokonalý dramatický look. Zbytek obličeje nechte maximálně přirozený. Klidně vynechejte i řasenku!

Dva štětce stačí 

Až se budete snažit vytvořit perfektní oční stíny výrazné barvy, pamatujte, že podle Sira Johna vám bohatě stačí dva štětce, se kterými zvládnete všechno. Nejprve naneste ostrým štětečkem barvu na víčko a větším, měkkým štětcem následně rozetřete stíny tak, aby vytvořily jednotnou vrstvu bez nevzhledných linií.

Dokonalý “pout”

A jaký trik naučila Beyoncé svého vizážistu? Po nanesení rtěnky si spodním rtem rozetřete rtěnku mírně přes horní ret, aby úplně vyplnila srdíčko barvou. Následně vezměte štěteček s korektorem a rty s ním obkreslete tak, abyste vznikl perfektní obrys. Na hranu horního rtu naneste trochu rozjasňovače. To k nim přitáhne pozornost a opticky je zvětší. Podívejte se na video!