Armani, který je charakteristický pro svůj unikátní a poměrně snadno rozpoznatelný styl, kterým začal bodovat na počátku osmdesátých let minulého století, totiž slaví již své 80. narozeniny!

Návrhář s lehkostí umístil město Milán na žebříček hlavních měst módy, do povědomí se dostal především díky filmu American Gigolo, kde jeho obleky nosil Richard Gere. Jeho modely se ovšem objevily i v dalších hollywoodských trhácích jako The Untouchables nebo The Dark Knight.

104f8d4c8a2bbfc045ba8df82e39bf3e

Tento nedostudovaný medik si díky touze a přesvědčení o svém nadání založil v 70. letech pánskou, a o rok později také dámskou značku. A o několik měsíců později začal oblékat hvězdy světového formátu, jako například Jodie Foster, Julii Roberts či Michelle Pfeiffer.

Začal se zajímat jako první o body mass index svých modelek na přehlídkových molech. Přímý přenos své přehlídky haute couture odvysílal na internetu již v roce 2007. Také se věnoval sportu, s čímž je spojeno designování národních dresů či olympijských uniforem. Výzvou pro něj byla tvorba kostýmů pro turné extravagantní zpěvačky Lady Gaga.

Někteří jej přirovnávají k takovým velikánům v oboru jako je Coco Chanel či Yves Saint Laurent, možná nejen proto, že byl v roce 2001 označen za nejúspěšnějšího návrháře, který pochází z Itálie.

Foto: Pinterest