Vše nejlepší Giorgio Armani!

/ Redakce

V příštím roce oslaví italský módní návrhář Giorgio Armani 40 let od založení své vlastní značky. Nyní jej provází ovšem ještě větší oslavy, tentokrát vlastních kulatých narozenin.

Armani, který je charakteristický pro svůj unikátní a poměrně snadno rozpoznatelný styl, kterým začal bodovat na počátku osmdesátých let minulého století, totiž slaví již své 80. narozeniny!

Návrhář s lehkostí umístil město Milán na žebříček hlavních měst módy, do povědomí se dostal především díky filmu American Gigolo, kde jeho obleky nosil Richard Gere. Jeho modely se ovšem objevily i v dalších hollywoodských trhácích jako The Untouchables nebo The Dark Knight.

104f8d4c8a2bbfc045ba8df82e39bf3e

Tento nedostudovaný medik si díky touze a přesvědčení o svém nadání založil v 70. letech pánskou, a o rok později také dámskou značku. A o několik měsíců později začal oblékat hvězdy světového formátu, jako například Jodie Foster, Julii Roberts či Michelle Pfeiffer.

Začal se zajímat jako první o body mass index svých modelek na přehlídkových molech. Přímý přenos své přehlídky haute couture odvysílal na internetu již v roce 2007. Také se věnoval sportu, s čímž je spojeno designování národních dresů či olympijských uniforem. Výzvou pro něj byla tvorba kostýmů pro turné extravagantní zpěvačky Lady Gaga.

Někteří jej přirovnávají k takovým velikánům v oboru jako je Coco Chanel či Yves Saint Laurent, možná nejen proto, že byl v roce 2001 označen za nejúspěšnějšího návrháře, který pochází z Itálie.

Foto: Pinterest