Paul Andrew pěstuje své řemeslo více jak patnáct let. Tento talentovaný návrhář pracoval dlouhé roky pro známá jména, jako jsou Calvin Klein, Alexander McQueen, Narciso Rodriguez a posledních téměř deset let strávil u Donna Karan.

Každé z těchto velkých jmen mu dalo mnoho zkušeností, vlastní vize, sebepoznání i naučení se novým metodám a způsobům. Neváhal a od Rodrigueze se přiučil jednoduchým siluetám, čistotě a designu. Pár let u Calvina Kleina mu dopomohlo poznat neuvěřitelného muže s konkrétní vizí od prvopočátku až do konce, muže, který nikdy nezaváhal. Nejvíce se však naučil u Donna Karan, kde strávil nejvíce času. Ostatně byla to právě Donna Karan, která mu vštípila prvopočátek myšlenky o pohodlí, ve kterém se žena skutečně cítí dobře.

Paul Andrew

Paul Andrew

Paul Andrew je skutečný perfekcionista. Alespoň jednou měsíčně jezdí do italských továren, kde se jeho kolekce obuvi vyrábí a to pouze ručně. Během práce s italskými koželužnami vyvinul speciální materiály, jako je třikrát barvená semiš, která umožňuje věrné odstíny zelenomodré a fialové barvy a zároveň zvyšuje trvanlivost kůže.

Diane von Furstenberg a Paul Andrew

Diane von Furstenberg a Paul Andrew

 

Paulovi kolekce jsou živé, plné nádherných barev, estetické a za každých okolností sexy, ostatně i jeho přístup k práci je sám o sobě vášnivý. Rád své boty doplňuje barevným peřím nebo květinovým vzorem, vždy jsou však striktně na jehlovém podpatku. „Myslím si, že kde exceluje, jsou materiály, které používá,“ řekl o Paulovi Tomoko Ogura, módní ředitel Barneys. „Často mluví o bohatství textilií a kůže, které používá pro své kolekce. Je to skutečný návrhář a příští velká hvězda.“

Paul Andrew F/W 2014-15

Paul Andrew F/W 2014-15

A přesně tato slova se v pondělí večer naplnila. Paul Andrew patřil mezi 10 uchazečů o cenu CFDA/Vogue Fashion Fund, kterou nakonec získal. Je to další velká věc pro tohoto obuvníka, který se tak zařadil mezi ty nejslavnější (Manolo Blahnik, Jimmy Choo nebo Christian Louboutin). Svou inspiraci pro jarní a letní kolekci 2015, kterou uhranul porotu CFDA, našel v obrazech známého francouzského umělce Henriho Matisse či v milovaném New Yorku, který zvěčnil na vysokých černých kozačkách.

10153048_273092532900988_1887756779576413159_n

Paulovu kompletní kolekci pro letošní podzim a zimu najdete zde.

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com