Značka Alain Delon představuje pánskou módu té nejvyšší kvality, vysokou úroveň krejčovského řemesla a pravý francouzský styl. V redakci jsme si kolekci prohlédli, osahali a byli příjemně překvapeni. Značka nesoucí jméno nějaké slavné celebrity velmi často své zákazníky zklame. V tomto případě však můžeme potvrdit, že pánové nákupem kousků z této kolekce neprohloupí.

Značka Alain Delon zároveň dává příležitost začínajícím návrhářům se prosadit a vyhlašuje návrhářskou soutěž s názvem REINVENT THE CREATIVE BLACK TIE. Cílem soutěže je dát možnost mladým návrhářům v Čechách a na Slovensku realizovat jejich vlastní designerské kousky, pomoci jim v začátcích jejich tvorby a zprostředkovat zkušenost s profesionální produkcí. Alain Delon věří, že kreativita a nové přístupy mohou být elegantní a inovativní zároveň.

Důležité je přesně následovat zadání pro návrh kolekce. Podstatou kolekce by měla být fantazie, kterou návrhář vnese do vysokospolečenského outfitu sestávajícího ze smokingu/obleku, kalhot, košile a doplňků (šerpa, motýlek, kravata, manžetové knoflíky). Designéři u značky Alain Delon věří, že oblečení pro klasické příležitosti může být i zajímavé a nápadité. Soutěžící tak vyzývají, aby se nebáli použít různé materiály, jemné vzorování, originální design i jedinečné detaily. Kolekce by měla být sice odvážná, ale zároveň nositelná a prodejná.

Podmínky přijetí do soutěže:

Návrhy je nutné zaslat ve formátu PDF s pohledy zepředu, z boku, zezadu, plus detaily. Na email [email protected] zašlete originální soubor ve formátu, v jakém byl návrh vytvořen (na druhu programu nezáleží). Do emailu jsou nutné následující údaje: jméno, příjmení, věk a inspiraci pro tvorbu outfitu. Do předmětu emailu je nutné napsat. REINVENT THE CREATIVE BLACK TIE.

Do soutěže se mohou zapojit studenti vysokoškolského studia z Čech a Slovenska se zaměřením na design a návrhářství. Rovněž mladí návrháři bez akademického vzdělání.

Autorský návrh je nutné odevzdat do 31.7. 2014.

Soutěž bude oficiálně vyhlášena 26.3. 2014.

Vítězové prvního kola budou vyhlášení do 24.8. 2014.

5.9. 2014 proběhne workshop v Bratislavě.

Vítěz druhého kola bude vyhlášen 12.9. 2014.

Závěrem nejdůležitější a hlavně inspirující informace pro soutěžící. Vítěz dostane nejen možnost realizace produkce vlastního návrhu creative black tie, který půjde do prodeje v Čechách a na Slovensku, ale také odborné školení a coaching. Kolekce bude označena jménem autora. Fotoshooting proběhne v režii předního slovenského fotografa Lukáše Kimličky.

Redakce Iconiq.cz přeje všem soutěžícím hodně štěstí a mnoho inspirace.

Foto: Archiv firem