S jednou ze zakladatelek ARTSPEAKu Nicol Sivek jsem se potkala zhruba před rokem. Tato americká sympatická slečna s českými kořeny se na mě obrátila s tím, že se jí líbí magazín Iconiq a ráda by v jeho rozvoji byla nápomocna. Setkání s Nicol bylo pro mě velmi inspirující. Bylo skvělé potkat někoho, kdo i když je z cizí země, je tolik nadšen českou módou a vším kolem ní. A tak mě nijak nepřekvapilo, že nezůstalo jen u nadšení.

ARTSPEAK založila Nicol společně s Olgou Vrbíkovou, která je rovněž velkou fanynkou české módy. Společně chtěly své vlastní aktivity a projekty zastřešit jednou identitou. Nyní s agenturou spolupracují i další specialisti na media- relations, marketing, vizuální umění a první stážistka, která do kolektivu vnesla novou energii.

City Souls

City Souls

„Když jsme AP zakládaly, chtěly jsme se ujistit, že známe příležitosti pro klienty, jež jeví zájem o mezinárodní přesahy a americký trh, a že takoví klienti v ČR existují. Našli jsme je mezi českými mladými designéry, ale i vyspělými mezinárodními projekty nebo velkými českými producenty. Zaměřujeme se na projekty z oblasti autorského designu, umění a módní projekty jako je MIRKA HORKA, LaFormela, kolekce City Souls, MóDění, Kurator nebo pánský Alain Delon,“ říká Olga Vrbíková.

Mezi speciální a výjimečné projekty zakladatelky řadí spolupráci se společností Preciosa a ikonou českého designu a skla René Roubíčkem, jež dala vzniku dalšího mistrovského díla tohoto dvaadevadesátiletého autora nebo projekt Stradivari design nejmladšího z potomků věhlasného Antonia Stradivari.

„V blízké budoucnosti připravujeme další projekty. Nyní pracujeme na tom, přenést ARTSPEAK do Chicaga. Chicago není náhoda v tom, že jsem se zde narodila, ale i proto, že i nyní zde žije velká komunita Čechů. Stále tu probíhá řada českých kulturních akcí, a proto věříme, že dokážeme vytvořit pomyslný most mezi Prahou a tímto americkým městem, a tak umožnit českým umělcům, návrhářům a designérům prezentaci americkému publiku,“ dodává Nicol Sivek.

Foto: Mojmir Bures Photography; Archiv firem