Blanka Matragi žije a pracuje v Libanonu, jejími klienty jsou i královské rodiny a tentokrát svůj rukopis otiskla do šperků. Pro společnost Diamonds International Corporation /D.I.C./ vytvořila autorskou kolekci svých šperků. Se spoluprací s D.I.C. jsem souhlasila bez váhání. Věděla jsem, že mají vlastní profesionální brusičské a zlatnické dílny a dokážou vyrobit šperk přesně podle mých představ.” řekla k tvorbě Blanka Matragi.

Celkem vznikly dvě sady šperků–první s názvem „Klávesy“ , která našla inspiraci v kubismu, zejména v tvorbě Františka Kupky a jeho obrazu Klávesy. Druhá sada šperků s názvem „Octopus“ je celkově hravější a barevnější. Převažují v ní motivy podmořského dna. Tato část kolekce je  inspirována vlastní návrhářskou tvorbou. „Obě sady jsou vyrobeny z 18karátového bílého zlata. Pro šperky ‚Klávesy‘ byly  použity  zelené  turmalíny , černý  onyx, bagetové  diamanty a kulaté  brilianty. Sada „Octopus“ zase září růžovými turmalíny, safíry a drobnými diamanty,“ říká o obou sadách Aleš Bergl, šéfdesignér D.I.C.

Během další spolupráce pak vznikly další barevné varianty těchto sad, a to ve světlejších a pastelových odstínech. Blanka Matragi vytvořila nejen návrhy náhrdelníků, náušnic a prstenů, ale dohlížela i na samotnou realizaci. Drahé kameny byly vybrány v různých částech světa tak, aby přesně odpovídaly jejím představám.

Samotný proces od návrhu po realizaci trval přibližně rok a půl. Původní originály jsou neprodejné, ale lze je vyrobit na zakázku.

Foto: Archiv